| maria_5981 a întrebat:

Imi pica parul, si cand il pieptan si la baie. Vreau metode pentru a atenua picarea.Cine stie?

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Foloseste un alt sampon, potrivit pentru pielea capului tau, care in plus impiedica caderea parului ri regenereaza firul de par
se poate intampla asta deseori la multe persoane si din cauza stresului, asa ca redu stresul zilnic cat poti de mult
de asemenea, un tratament de la Gerovital pe baza de ricin si vitamina A este recomandat impotriva caderii parului
Se gaseste la farmacia si are un pret de aproximativ 20 de lei. Dezavantajul este mirosul puternic de petrol si faptul ca tratamentul trebuie repetat, cu pauze de aproximativ 3 luni.
Pentru mine a fost miraculor, dar la cateva luni dupa intrerupere, parul a inceput din nou sa cada. Chiar am observat ca a mai recomandat cineva pe forum respectivul tratament, deci chiar functioneaza.
Mult succes!happy

2 răspunsuri:
| Gabytsuu a răspuns:

Du-te la un doctor laughing

du-te la medicu de familie sa-ti recomande un medic special in asa cevawinking

| Firefly a răspuns:

Da un search pe google pe tema asta (presupun ca ai auzit de google...nu?)
Te sfatuiesc sa mergi la dermatolog. E posibil sa ai lipsa de vitamine.Nu te baza pe sampoane si tratamente naturiste! Nu merita sa risti! Daca vrei sa ai un par frumos, mergi la doctor.