| JeffHardy_8598 a întrebat:

Imi place de o fata este verisoara lui un prieten si nu stiu cum sa ai spun ca imi place de ea nu vreau sa fiu direct?

Răspuns Câştigător
| Adi2ro a răspuns:

Cel mai bun sfat e sa fii direct, scapi de MULTA bataie de cap happy Dar daca vrei tu neaparat sa fii subtil poti incerca asa... adica sa aflii mai intai daca si ea te place, ceea ce face lucrurile mai usoare.

Propune-i odata sa iesiti la o plimbare, suc. ceva unde sa ramaneti voi doi sa povestiti. Si aborda subiecte cum ar fi lucrurile ce o atrag, ce ii place sa faca si dupa un timp intreba-o ce parere are de tine. Cel mai sigur daca are un pic de atractie o sa te intrebe si tu ce ai de ea (si chiar daca nu intreaba mai bine ii zici). Gandeste-te la niste complimente... nu exagerate, ci sa fie adevarate cu privire la ea. Dar ii vorbesti frumos. Si vezi cum reactioneaza. Cu cat e mai vesela si mai bine dispusa ii place. Dar daca are si parere buna despre tine poti la sfarsit sa o intrebi SAU sa spui tu primul ca ai sentimente mai profunde pentru ea si ca ai vrea sa petreci si mai mult timp impreuna.

Restul te descurci tu.

PS: Daca in timpul discutiei pune des intrebarea "Dar de ce aia, de ce asta?" Nu te gandi la raspuns cat mai complicat. Spune ceva simplu.

Succes!