| Narsha a întrebat:

Imi place foarte mult H20 dar va rog ceva:povestiti si mie cate ceva despre noul sezon.Cum a ajuns bella cu cleo si rikki, ce puteri are ea, cum de e sirena, unde e emma si cum au explicat diparitia emmei(care probabil nu a mai vrut sa joace)ce li s-a mai intamplat fetelor, unde e miss chattem, de ce rikki si zein retin acum localul, cum de au o trupa in local etc.Tot ce e schimabt/nou.Va rog mult, funa:*

Răspuns Câştigător
| BingBang :D a răspuns:

Primul episod a fost difuzat pe 26 octombrie 2009 în UK. În România premierea a avut loc pe 6 martie 2010 pe Dinsey Channel.Seria se centrează pe Rikki şi Cleo care trebuie să se descurce singure cu puterile lor datorită faptului că Emma a plecat cu familia în Europa. Apar două noi personaje: Bella Hartley (Indiana Evans), care este o sirenă de la nouă ani şi o bună cântăreaţă, şi Will(Luke Mitchell) un scufundător profesionist care încearcă să desluşească secretele Insulei Mako, şi din greşeală dezlănţuie o putere de necontrolat care transformă apa împotriva sirenelor. Fetele trebuie să aibă grijă şi cu Zane, care vrea să divulge secretele Insulei Mako după ce Rikki se desparte de el.
Emma este plecată într-o excursie în jurul lumii cu părinţii ei, Cleo şi Rikki sunt forţare să se lupte cu probleme lor de sirene singure. Apare o nouă sirenă Bella care la nouă ani a devenit sirenă în peşterile din Irlanda. Intră în scenă un băiat pe nume Will. Acesta face o excursie pe insula Mako, unde descoperă bazinul cu lună. Zane îi face o surpriza lui Rikki. Este lună plină şi pe insula Mako, Will întâlneşte o forţă de necontrolat şi este atacat de un sarpe făcut din apă. Sarpele din apă se îndreapată catre fete, unde o atacă şi o răpeşte pe Rikki. Luna plină a facut ca apa să le atace. Fetele nu mai înţeleg prea multe despre insula Mako.
În prima zi de şcoală fetele descoperă că şi Will studiază aici acum. El insistă să meargă pe insula Mako. Bella se oferă voluntară ca şi ghid cu scopul de a-l deruta. Pe insulă Bella descoperă peştera accidental unde îi găsesc pe Cleo şi Lewis. Cleo şi Lewis descoperă o formaţiune nouă de pietre ca o minicascadă în peşteră.
Cleo se angajează ca instructor de delfini şi este foarte încântată în timp ce Rikki realizează riscurile. Will o ajută pe Cleo să treacă peste probleme. Între timp Rikki îl concediază pe Nate deoarece scrie cântece stupide şi fără bun simţ. Nate încearcă să flirteze cu Bella dar ea nu este interesată deloc.
Kim face o petrecere cu baieti, iar Cleo si tatal ei nu sunt de acord.Intre timp Zane organizeaza o petrecere de ziua Indragostitilor, dar Rikki nu vine, deoarece ea uraste aceasta zi.
Zane face o cursa pentru un premiu de 1000 de dolari, iar taxa e de 200 de dolari. Will imprumata bani si se inscrie.Zane triseaza si il pune pe Nate sa-l impiedice.Rikki nu este de acord cu asta.Intr-un final Will castiga cursa.Intre timp Cleo si Lewis studiaza insula Maco
Pasiunea nebună a Bellei pentru Will se măreşte, ea neputând să îl ajute, dar îl urmăreşte peste tot! Ea încearcă să aleagă o zii de studii, însă Will nu se prezintă la această zi. Urmărindu-l, ea a observat că are altă fată! Aparatul lui Lewis care testează proprietăţile magice a apei de pe insula Mako atrage atenţia profesoareil sale de Ştiinţe - Doamna Taylor care crede în proiectul său ştiinţific. Prins în evidenţierea secretelor de pe insula Mako, Lewis este în probleme, până când Cleo îşi foloseşte puterile pentru a replica efectul şi îl ajută să ducă un proiect alternativ. Ignorând sfatul lui Rikki, Bella continuă să caute adevarul despre Will şi fata misterioasă, aşa că îl urmăreşte la scufundări, însă află ca acea fata este de fapt sora sa mai mare Sophie.
Cleo este pusă într-o situaţie urâtă când Don îşi ia familia la plajă ca să le ajute pe fetele sale să se împrietenească cu noua sa parteneră Samantha. Cleo nu poate să li se alăture în apă, însă accidental o loveşte cu apă. Don interpretează comportamentul lui Cleo ca o dezaprobare pentru Samantha şi le ajută la sfârşit să se împrietenească. Văzând ce a făcut, Cleo îi spune tatălui său că este foarte bine cu Sam. Rikki se supără când ambiţioasa soră a lui Wiill competează cu Belle pentru un loc de muncă la cafenea.
Fetele se pregătesc să doarme la Cleo ca un efort să se protejeze pentru orice atac al apei. Lewis este şi el pregătit, el punând o cameră în peştera pentru a înregistra orice forţă a apei misterioasă. Amintindu-şi de experienţa sa anterioară cu lună plina, Will este inspirat să se întoarcă înapoi pe Insula Mako. Când ajunge la Cleo căutând-o pe Bella, ea dispare! Ea aparemnt a fost luată de un tentacol din apă de pe Insula Mako. Fetele fug să o salveze, iar Lewis îl ţine departe pe Will.
Neluând în atenţie sfatul lui Lewis să nu experimenteze cu gravitatea apei din Bazinul Lunii, Cleo caută o oportunitate să îl ţină ocupat pentru o zi, pentru a putea. Când Rikki accidentat intră in apa magică din acvsariul lui Cleo, peştele favorit al lui Cleo, Hectorm devine suspendat într-un balon de apă! Fetele s-au dus la Bella pentru a-şi folosi puterea să îl întoarcă pe Hector afară din balon până nu e pierdut de tot. Între timp, Lewis joacă golf cu tatăl lui Cleo, dar Lewis câştigă, iar tatăl lui Cleo devine frustrat, Lewis ştiind că trebuie să facă ceva.
Cleo şi Rikki o avertizează pe Bella să se distanţeze de Will, deoarece el era pe cale să afle secretul. Este dificil pentru ea, deoarece Will devina mai interesat de Bella, interesul său creşte, făcând-o să se simtă că relaţia lor o să se sfârşească. Bella a plecat fără nicio opţiune, doar să se oprească să îl mai vadă pe Will. Din păcate, acţiunea este prea întârziată deoarece apa îl ajută pe Will să îi recunoasă secretul lui Bella! Fetele sunt îngrijorate că el îi va spune secretul lui Sophie.
Bella are impresia că Will îşi petrece mult timp cu ea, doar pentru că este interesat de ea ca o sirenă, decât ca o fată normala. Secretul ei este aproape descoperit la Sophie la o pisicină publică.
mi sus sunt rezumatele episoadelor difuzate pe disney in romania pana acum

fundita?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emma a plecat cu vaporul will are o sora sofi wiil si bela sunt in preuna si tatal lui cleo se casatoreste cu sam luis a plecat la o scoala in america nu au mai spys de miss chattem dar probabil a murit cleo se imprieteneste cu un baiat care vrea sa distruga insula maco ca sa scoat diamant zein si sofi vor acelasi lucru mai e si un tentacul de apa pe care rikki il controleaza sa aiba trupa a fost ideea lui riki bela transform apa in jelatina rikki s-a despartit de zein pentru ca sa sarutat cu sofi o cometa va lovii pamantu pentru ca e atras de piscina luni iar fetele trebuie sa rezolve asta pa crede-ma am vazut totte episoadele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Implace mult h2o dar nu inteleg nimic cu disparitia emmei si cu tot sunt schimbari noi cu tentacolul dar cei aia tentacol nu inteleg va rog spuneti-mi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cumparati un tv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneti-mi va rog daca ele siau spus secretul