| jugule a întrebat:

Imi place mult de o fata din clasa si nu stiu cum sa ii spun asta.In plus unii colegi se dau la ea si ea pare sa nu fie prea respingatoare si asat ma face sa ma supar mere pentru ca atunci cand ma duc la ea ma simt respins. Dati.mi cateva idei cu ce as putea face in cazul acesta.DAU FUNDA!

1 răspuns:
| AnielAn a răspuns:

Pai eu zic ca nu este necesar sa ii spui direct ca o placi. Pur si simplu petrece mai mult timp cu ea fa-te placut pe langa ea. Incearca sa ii gasesti cat mai multe hoobbyuri dar nu intreband-o pe ea. Intreaba si tu pe cineva care o cunoaste foarte bine. Incearca sa faci lucruri frumoase, care sa o impresioneze. Scoate-o la o inghetata, la un suc...Iar apoi incearca sa vorbesti cu ea sa mai afli lucruri despre ea.Cand crezi ca ea se simte bine alaturi de tine ii poti zice ca o placi, dar o poti face intr-un mod indirect, adica o poti intreba daca ii place de cineva sau asa si atunci ea probabil ori iti va spune da sau nu ori iti va spune : Dar de ce ma intrebi?" de obicei cand zice: De ce ma intrebi? ori isi da seama ca o placi ori te place.Deci dupa cum spuneam fa-te placut, fa-i cadouri ....etc.