| superpissy40 a întrebat:

Imi puteti face o paralela intre scoala dimineata si scoala dupa-amiaza? Adica avantaje si dezavantaje la fiecare.Anul asta in toamna o sa fiu a 9-a si daca voi face dupa-amiaza(mai mult ca sigur) sa stiu. big grin Funda happy

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Avantaje si dezavantaje au atat cursurile de dimineata, cat si cele de dupa-amiaza. Cand inveti dupa-amiaza, poti avea impresia ca nu prea ai mai timp liber sau ca nu ti-a ramas mare lucru din ziua respectiva, fiindca mijlocul zilei ti-l petreci la scoala. Avantajele sunt faptul ca iti poti face o parte din teme seara, iar restul dimineata si ca nu mai esti nevoit sa te trezesti atat de devreme, cu noaptea-n cap. Cand ai ore de dimineata, dezavantajul e ca trebuie sa te trezesti devreme (dar daca dormi de ajuns, nu e o atat de mare problema), insa ai tot restul zilei la dispozitie, nu te ma intorci seara de la scoala si te poti ocupa atat de teme, cat si de alte activitati.

| aditimus a răspuns:

Avantaj : Dormi mai mult, poti sta mai mult pe net seara!