| Em0k1dCraiova a întrebat:

Imi puteti spune niste cuvinte lungiiiiii in afara de sternocleidomastoidian

D@U-fund()!

Răspuns Câştigător
| deliutza_7233 a răspuns:

Pneumonoultramiscroscopicsilicovolcaniconioză
Electroglotospectrografie, pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconicoză, difosfopiridinnucleotidpirofosfatază, encefalomielopoliradiculonevrită, Gastropiloroduodenojejunostomie, autoînsămânţările pare să fie singurul cuvânt care conţine toate cele opt vocale, euroobligaţiune, semiautopropulsaţiei, bildungsromanesc, treieratoarei, protocromozom, degenerescrentele, citomegalovirusuri, supercalifragilisticexpialidocious etc.

7 răspunsuri:
| xScheletx a răspuns:

Papiorolopopilcanita

| deliutza_7233 a răspuns:

Sternocleidomastoidian

anti-constitutionalitate

acid dezoxiribonucleic (poti spune doar dezoxiribonucleic)

intercontinentalizare

| deliutza_7233 a răspuns:

Era sa uit de astea:
Nabucodonosor, sternocleidomastoidian, supercalifragilisticexpialidocious, hippopotomonstrosesquippedaliophobia, electroglotospectrografie, pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconicoză, acid dezoxiribonucleic (ADN), encefalomielopoliradiculonevrită, gastropiloroduodenojejunostomie, difosfopiridinnucleotidpirofosfataza, euroobligaţiune, semiautopropulsaţiei, bildungsromanesc, treieratoarei, protocromozom, degenerescrentele, citomegalovirusuri, nicotinamidădenindinucleotidfosfat.

| deliutza_7233 a răspuns:

Si asta :difosfopiridinnucleotidpirofosfataza

| Contrast a răspuns:

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia (teama de a pronunta cuvinte foarte lungi)
otorinolaringolog,
dinamometamorfism,
odontostomatologie,
anticonstitutionalitate,
angionefrografie,
difosfopiridinnucleotidpirofosfataza,
encefalomielopoliradiculonevrita,
electroglotospectografie,
diclordifeniltriclormetilmetan...

| Rares20funde a răspuns:

Electroencifalografie

| teo3D a răspuns:

Stiu eu un cuvant luuung in limba engleza : "smiles" intre s si s este o mila (mile)laughing sper ca te ajutawinking