| lacrimi a întrebat:

Imi puteti spune va rog cuvinte in franceza ale caror silaba de final sa se pronunte la fel ca ultima silaba a acestor cuvinte, va rog(partout(par-tu), si jour(j-ur), deoarece vreau sa fac o poezie si nu-i gasesc o rima adecvata.Va rog, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Atout, tour
Matou, cour
Hibou, velours

5 răspunsuri:
| Jupiter a răspuns:

Http://www.rimes.exionnaire.com/moteur.php?mot=partout - scrii la "rechercher" ce cuvant mai vrei.

| vintagegreen a răspuns:

Surtout
mur

| lacrimi explică:

*A caror silaba*, scuzati greseala, sunt putin debusolat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Surtout

| dedeutz17 a răspuns:

Ia un dictionar si mult timp...sigur gasesti ceva peacolo...
mult succes