| lorra mng a întrebat:

In care din cele 2 teorii despre aparitia lumii (oamenilor) credeti? Cea divina sau cea stiintifica? Va rog argumentati raspunsul!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorra crede-ma ca s-a raspuns la aceasta intrebare si nimeni nu a convins.doar s-a dat cu parerea. cea divina este spirituala.fiindca s-a spus sa facem om, dupa chipul si asemanarea noastra. Dumnezeu nu este om. este Duh sfant.fiul s-a intrupat din Duh sfant si fecioara maria.deci noi santem si materiali si spirituali.stiintifica? nu cred in ea.viitorul ne va edifica, in aceasta problema.ma tem sa nu avem mari dezamagiri cand vonm vedea ca am fost mintiti de cei care chiar stiu ce cu noi.iti dai seama atatia amari de ani traiti in minciuna si nestiinta? este cea mai mare temere a mea.

2 răspunsuri:
| DonGiovanni a răspuns:

Cea divina, auzi la charles darwin ca noi ne tragem din maimutele hominide laughing