| lplostonyou a întrebat:

In care institutie a statului (mai) aveti incredere? Explicati de ce.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Nu institutia in sine ci oamenii care lucreaza ii aduc renume.Eu am intalnit oameni foarte competenti doctori, politisti, avocati care isi fac meseria pe niste salarii de mizerie.

9 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In nici una...doar in Dumnezeu ne-a mai ramas increderea!

| EUSIATIT a răspuns:

Nu am avut. nu am. nu voi avea niciodata. de ce? nu pot explica pentru ca ma enervez.nu se vede? trebuiesc pusi la zid toti toti...tttttttttoooooooooooooooottttttiiiiiiiii gata

| livio70 a răspuns:

In nici una! in romania e un haos total...nu sunt pesimist, dar cred ca v-a mai trece timp pana imi voi recapata increderea intr-o institutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciuna, absolut niciuna, nu trebuiesc explicati ca l avem in fiecare zi, numai explicatii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glumesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca voi putea avea vreoata incredere intr-o nstitutie a statului. De ce? mai intai gandeste-te cat de greu este sa poti avea incredere intr-o persoana.,,, dar intr-o ntreaba institutie?!
Multi promit si aceste promisiuni fac ce sunt invatate : raman promisiuni!
Cum poti avea incredere can vezi ca toti alearga dupa proprile interese ca nu le mai pasa de cei din jur si ca tot ce fac sunt doar de fata, doar de imagine, dar in sine toti sunt ipocriti toti mint, toti se gandesc doar la ei! Nu vreau sa critic pentru ca poate nici eu nu as fi o mai buna conducatoare, dar nu critic, spun adevarul! Nu supravietuim doar cu promisiuni vise si dorinte!

In fine, asta deja numai conteaza in romania democratia nu exista ...sti cum se spune unii sunt mai egali decat altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@gbrltdr - multumesc pentru apreciere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care sunt institutiile statului?
de acord cu gbrltdr