| anonim_4396 a întrebat:

In caz de furtuna cu fulgere si trasnete, daca o persoana se afla pe un teren deschis sa nu poarte obiecte metalice. Ca de exemplu?

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Sa nu poarte cercei, umbrele, sutien, ochelari de vedere, pentru ca exista posibilitatea ca acea persoana sa fie lovita de fulger. Oricum, cazurile sunt destul de putine si improbabile. Bafta!

| UsernameFail a răspuns (pentru Elvina):

Sutienul e din metal?

| Elvina a răspuns (pentru UsernameFail):

Are niste parti metalice, care sustin cupele.

| UsernameFail a răspuns (pentru Elvina):

Nu e obligatoriu.

| Elsiane a răspuns (pentru UsernameFail):

Nu, nu este obligatoriu, dar mai toate au.

| scumpikxa a răspuns (pentru Elsiane):

Al meu nu are laughing

| Elsiane a răspuns (pentru scumpikxa):

După cum am spus, nu toate au. Depinde de unde l-ai luat și ce fel este. Nici la al meu nu are, dar cele mai multe au.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il loveste daca fulgeru are chef sa dea peste el.

evenso
| evenso a răspuns:

De exemplu o umbrela, ceas, monezi, bijuterii din metal etc.

| eurynomus a răspuns:

Poate o sa razi dar cel mai mult atrage un fulger telefonul mobil deschis. Este dovedita stintific