| Bitzy a întrebat:

In ce luna sarbatoresc rusii revolutia din octombrie? raspunsul corect primeste funda

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Sarbatoresc in noiembrie

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe data de 7 noiembrie.

| Ada... a răspuns:

Bunawinking! Cred ca logic ar fi în luna octombriethinking

| Necunoscută a răspuns:

Octombrie.ar fi logic. Nu?happy

| Bii26 a răspuns:

Bună
În luna octombrie ar fi logic. Dar ce ţară îşi sărbătoreşte revoluţia?
Răspuns: nu şi-o sărbătoresc.

| cerculetezburatoare a răspuns:

In noiembrie

| Petronela a răspuns:

Octombrie

| Anda1197 a răspuns:

In luna octombrie! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 30 februarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

7 noiembrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In octombrie.E logic nu?

| Daniela_Ursu_1965 a răspuns:

Nu se m-ai sarbatoreste decat de un grup conservator comunist.

| alinciun a răspuns:

Revoluţia din Octombrie, cunoscută şi sub numele de Revoluţia Bolşevică, a fost a doua fază a Revoluţiei Ruse din 1917. Revoluţia din Octombrie a fost condusă de bolşevici sub conducerea lui Vladimir Ilici Lenin şi e considerată prima revoluţie comunistă din secolul al XX-lea, revoluţie bazată pe ideile lui Karl M