| CdeMetal a întrebat:

In ce parte a vietii sunt oamenii cei mai fericiti?
De ce?

3 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eu cred ca perioadele cele mai bune pentru un om sunt copilaria si pensionarea.
In copilarie nu esti preocupat cu tot feluri de probleme si singurul tau scop e sa te distrezi,din pacate nu multi copii apreciaza ce au pana nu pierd.
Pensionarea e la fel o perioada fara griji si fara stres,te doare in cot ce se mai aude la stiri sau ca se maresc taxele ca tu oricum singura ta treaba e sa stai acasa, sa te uiti de televizor si sa stai cu nepoteii, mai iesi din cand in cand la o bere cu un vecin, mai depanati amintiri, te mai lauzi cu ce a facut copilul tau la oras si cum invata nepotii tai.Nu toti sunt asa, depinde acum si ce pensie ai, depinde de mai multe lucruri, daca nu ti-ai facut inainte un plan de viitor nu vei avea batranetea buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mananci cand ti-e foame si sa iubesti cand esti tanar.De asta e tineretea cea mai frumoasa.

| gabriielaaa a răspuns:

Copilăria.
Atunci nu avem griji si uităm de supărări si nu avem timp sa ne plângem de ce ne lipsește fiind copil.