| yoyoalecs a întrebat:

In ce program e facut gsp.ro...drupal joomla? dar sport.ro

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Atat gsp.ro, cat si sport.ro sunt create pe platforme (se numesc platforme, nu programe) independente. Ce inseamna asta? Inseamna ca nenea ala de are site-ul, a dat niste bani unor "tipi care se pricep" (ma refer la o firma cu experienta in domeniu) sa-i faca si lui un site pe placul lui. Ehh... oamenii astia s-au apucat si au facut ei cu manuta lor ceea ce vezi tu. happy Intelegi? E al lor, nu e joomla, nu phpbb, nu ipb, nu mybb. Nimic de genu'.
Daca ai nelamuriri, lasa-mi mesaj pe privat.
O zi buna! happy

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

O nu! Sigur nu joomla.
Ambele site-uri combină elemente de php, flash, perl, python... şi cam tot ce-nseamnă tehnologii de dezvoltare a platformelor web.
Însă, nu există o platformă de-a gata (sau un "program", cum îi zici tu) care să-ţi facă site-uri de tipul gsp.ro sau sport.ro.

Numai bine.

| FashionDiva a răspuns:

Poti pleca de la o platforma existenta pe care sa o dezvolti in ce mod vrei... depinde ce nevoi/buget ai, in general toate se rezuma la bani.