| TarzanEva a întrebat:

In ce tari (dintre cele dezvoltate, nu si cele necunoscute) oamenii sunt calzi? Si unde sunt foarte reci?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca Japonia este destul de frumoasa la acest capitol happy

| Sofer a răspuns:

Un călător prin lume îți poate spune. Dar părerea mea e ca exista oameni și calzi și reci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta îți poate spune numai cine a călătorit mult.
Probabil în statele unite sunt cei mai cei mai reci oameni, ce am auzit că e in New York. Jale. Acolo trebuie sa fi precaut la fiecare pas care îl faci.
Iar cei mai calzi sunt in partea asiatica. Indonesia, Bali, Malaysia.
Dar asta binenteles contează și de zone, fiecare țară are părțile ei bine, unde sunt oameni calumea și părți mai puțin bune, cum ar fi microurile unde e plin de cămătari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum in fiecare tara sunt oameni mai buni si mai rai. Nu poti sa ii bagi pe toti intr-o oala. Asa si in România majoritatea strainilor ar spune ca oamenii aici sunt calzi, dar noi intre noi nu prea ne laudam, mai ales pe olteni si bucuresteni. As spune ca tari cu oamenii mai reci sunt UK, SUA, Germania, oamenii mai calzi in Franța, Italia, oarecum țările nordice, dupa ce te apropii de persoane. Dar din nou, cunosc exceptii de la fiecare. Nu te duce intr-o tara cu gandul ca oamenii sunt buni sau rai, ai putea fi surprins in ambele situatii.