| MountainRiver a întrebat:

În Popești Leordeni există metrou sau transport în comun care să facă legătura cu București? Mai exact cât e de mers din Popești Leordeni până în București? E departe de metrouri și București?
Și de asemenea mă interesează dacă există și blocuri pe acolo sau e doar zonă de case? Poți închiria ceva la prețuri accesibile, există magazine, centre comerciale sau e doar o suburbie, cu case, a Bucureștiului, cum sunt suburbiile americane, adică mai pustii și mai mult păduri?

1 răspuns:
| DontActLikeMe a răspuns:

Este o suburbie, dar ai acces metrou din statia Dimitrie Leonida si sunt si niste autobuze.
Din Popesti Leordeni pana in centrul Bucurestiului sunt undeva la 12 km. Sunt si blocuri.
Cele mai comune centre comerciale, sunt cele din Bucuresti, dar in apropriere de Popesti Leordeni (Grand Arena si Sun Plaza) dar si in suburbie sunt niste supermarketuri.