| UniCool a întrebat:

In Romania se poate respecta legea? argumentati

Răspuns Câştigător
| amanda33 a răspuns:

Nu pentru ca exista spaga si oamenii legii au salarii mizere. si mie imi place sa primesc spaga atunci cand nu imi ajung banii pana la urmatoarea zi de salariu blushing
dar asta nu inseamna ca tratez pe cineva diferentiat ci ma aleg cu cazuri mai multe si stau si peste program. dar nu cum traiesc eu conteaza...
daca oamenii legii ar avea atatia bani cat sa nu aiba ce face cu ei, daca superiorii lor ar fi corecti si i-ar sanctiona grav pentru luare de mita, atunci s-ar respecta legile, ca oamenilor le-ar fi frica sa le incalce stiind ca nu mai tine cu bancnotele

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In Romania functioneaza legea jungleiwinking

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu o respecți suporți palma ei!
Argument? Legea însăși.
Pa, pa.