| andreiteodor81 a întrebat:

In scoala mea e unn elev care are ciuda pe mine, care ba imi face farse ba ma paraste la profesori de ceva ce nu am facut si altele...
Ce sa-i fac?

2 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Sa ii spui sa inceteze. Ai putea chiar anunta pe cineva din scoala, sa sesizeze purtarea lui daca este incapatanat. Nu il lasa sa faca lucruri denastea, nu ii permite tu. Ai putea sa ii spui frumos, daca nu intelege atc pe o voce mai tare, poate se sperie. Daca nici asa, atunci paraste`l laughing

Poate ca este doar gura de el.

| nestea a răspuns:

Pai, eu daca as fii in locul tau, cand as iesii de la scoala, l-as lua intr-un colt si i-as spune frumos, daca nu intelege... da-i cateva palme poate se potoleste...baga-i mana in gat daca e incapatanat, o sa se potoleasca sigur