| IssaMicutssa a întrebat:

In ultima perioada aud fel de fel de barfe despre mine.
Se spune ca le fur barbatii vecinelor,ca 'vrajesc' baietii care au prietene, ca le iau mintile iubitilor prietenelor mele.Normal ca nu e adevarat, dar nu inteleg de ce unele ma urasc atat de mult.
Eu nu fac rau nimanui.Sunt o fire sociabila si energica.
Fetele ma vorbesc pe la spate,ca fac si dreg, chiar daca sunt numai inventii.Parca nu vor sa ma cunoasca asa cum sunt si ma judeca dupa modul in care arat.
Nu sunt vulgara deloc, pana si ele recunosc asta.Imbracamintea mea nu e nici prea sexy nici de tocilara.
E adevarat ca baietii se uita dupa mine dar nu sunt deloc asa cum se spune.
Ce ma sfatuiti sa fac?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba-ti comportamentul.Degeaba nu ies zvonurile. Poate tie ti se pare normal cum te comporti dar altora nu.

| AtateaConditii a răspuns:

Sunt geloase, iti propun sa le zambesti chiar si cand te jignesc de fata, tu zambeste-le si prefa-te ca ele ti-au zis-o in gluma, fii mereu cu zambetul pe buze asa o sa le scoti din sarite si nu o sa te mai deranjeze, o sa vada ca nu te deranjeaza si cine stie poate va imprieteniti. Ele sunt invidioase si vor sa te testeze sa vada cum reactionezi cand esti barfita, normal ca ele vor sa te faca sa te simti prost si sa nu mai fii asa energica ca sa nu mai atragi baietii din bloclaughing. Fa-le in ciuda, nu pune la suflet.

| rastagirl10 a răspuns:

'Problema' e ca arati bine si probabil de asta se uita baietii dupa tine, dar n-ai ce sa faci cu asta.Ideea e ca fetele sunt geloase.
In primul rand ai putea vorbi cu ele(daca iti sunt prietene sau mai apropiate) daca nu ignora. Altceva n-ai ce face pentru ca sunt sigura ca nu ai dori sa te schimbi, sa iti schimbi comportamentul si caracterul pentru ca cineva sa te placa sau sa nu te mai barfeasca. Incearca sa-ti faci niste prieteni care te accepta asa cum esti, fa chestii care iti plac si nu mai baga in seama toate prostiile care se spun.Cea mai buna arma e ignorarea. Foarte important:arata-le ca nu iti pasa de ce spun.
In curand o sa se plictiseasca fetele si isi vor schimba atentia asupra altei persoane.Trebuie sa ai rabdare.