| mikiela a întrebat:

In ultima vreme sunt f trista si n-am chef de nimic.In tot ce mi se intampla vad doar partea rea. Ce sa fac sa-mi schimb aceasta stare si sa-mi revina cheful de viata?

Răspuns Câştigător
| Maria9Maria a răspuns:

Buna @mikiela! Imi pare rau ca treci prin aceasta stare. Insa, singura persoana ce te-ar putea scoate din aceasta stare, esti doar tu! Trebuie sa vezi si partea buna a lucrurilor din viata ta. iesi afara cu prietenii distreaza-te! Incearca sa le impartasesti si celor dragi tie, acest sentiment pe care tu-l ai ( cum ar fi: mamei, tatalui, fratelui, sororii tale, etc ). Sigur daca ai sa le spui ce te macina or sa te ajute. Nu uita ca nu toti oamenii suntem fericititi in fiecare zi. Mai sunt si zile in care nu putem fi fericiti ( poate nu avem de ce sa fim ). Ce-ai fi facut daca ai mai fi avut un copil pe care sa-l cresti singura, o scoala si un servici ca mine? te-ai ganditit ca si alti oameni sunt tristi? Poate mai tristi decat tine! Insa, fiecare incearca sa alunge acest sentiment cu propria sa vointa! Nu uita un singur lucru. Ajuta-te tu singura inainte sa fie prea traziu! Ai grija de tine! Cu prietenie, Maria.

1 răspuns:
| Tzuc a răspuns:

Stiu eu:)). uitete la filmul The Secret http://www.bestradiohit.ro/filme-10-the-secretfilm-online.film.sper ca te va ajuta:)