| anonim_4396 a întrebat:

In ziua de azi sportul preferat de toti, si din ce in ce mai multi, a devenit sexul. Asta o stie toata lumea. Dar ma uitam mai mult la baietii de varsta mea, 20- 21 de ani, cand ii vad cu fete de 14 15 ani, deja ma apuca durerea de cap. Eu unu nu vad nimic ce sa ma atraga la asa ceva, poate doar corpul, dar si aia dispare imediat cand imi amintesc varsta. Dau din una in alta. ieri am fost la doctor din anumite probleme, cred ca am astepta vreo ora si ceva. Dupa 10 minute a venit si o fata. In toata sala de mosi, noi 2 eram singurii tinerei. Era imbracata normal, cred. Cat despre farduri, cred ca le-a folosit pe toate existente ( desigur ). Si ma uitam la ea, nu cred ca avea 15 ani, dar arata mai bine ca multe fete la 20 de ani. avea forme si restul. SI in mintea mea ma gandeam " cati idioti in postura mea nu s-ar fi dat deja la ea, poate poate au patetici parte de sex in noaptea asta ". Dar in acelasi moment ma gandeam (culmea culmei) oarecum, nu e doar vina lor ca s-au invatat sa proasteasca sau chiar doar sa vorbeasca cu fete atat de mici. La ce ma refer. Chiar saptamana trecuta vorbeam cu amicul meu bun la munca despre varul lui. Ala are 19 ani. Si ii place de una de 17 ani. Dar dupa cateva incercari, ea i-a zis sa o lase in pace ca nu are chef sa se intalneasca "cu cineva ca el". Si eu l-am intrebat pe amicul asta, la ce se refera : El a fost scurt si la obiect. "" Cu baiatul care vine cu masina in fata casei te poti da mare chiar daca o vrea doar pentru corpul ei, dar pe "prostul" care vine cu un bucher de flori si mergi cu autobuzul, nu te poti da mare"". SI ma gandeam, daca aia la doar 17 ani are asa pretentii, ce naiba sa mai zic de altele la 25 sai mai mult. Si cu toate astea spuse, credeti ca e bine sa zicem doar "unite penibilul ala de 21 de ani cu un copil de 16 ani- Ce? Nu stie sa vorbeasca cu una de varsta lui?" sau sa zicem ca trebuie sa ne gandim si la alti factori inainte?

Ca sa lamuresc ceva, mi se parea airea / penibil sa vad pe unu de 21 cu una de 15 ani. SI nu, nu ma refer ca diferenta de varsta e mare, e diferenta de mentalitate dintre ei. "fata e mai matura" aia a fost adevarat pe vremea lui bunica, acum numai inseamna nimic, e o prostie. Dar eu zic, ca una e sa fii 21 15, si alta e 26 20. parerea mea. cine are alta, "good for you". fiecare cu mentalitatea lui!

Răspuns Câştigător
| CodrutEnergy a răspuns:

Ce vrei tu de fapt cu intrebarile astea, Endoryus?laughing
Ce tot o tragi atat cu dezbateri despre lumea submediocra? Care-i rostul? Toti oamenii sanatosi la cap sunt constienti de chestiile astea atat de comune, spui niste lucruri evidente.Ce anume de raspunsuri vrei pana la urma la intrebari de genul? Sa-ti zicem cata dreptate ai si cat de rari sunt oamenii ca tine?
Ok, esti un tip cu capul pe umeri dar stai linistit ca mai suntem destui asa.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutEnergy):

Nu caut sa ma pupe lumea in fund. caut sa vad daca mai sunt oameni cu gandirea mea. ca in realitate, rar vad, sau chiar deloc. daca era de pupat in fund, mergeam intru-un club la "agatat" laughing.

32 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Diferenta intre 21 si 15 e cu MULT mai mare decit intre 35 si 27, sa zicem. E vorba de mentalitate/probleme importante in momentul respectiv. La 21 de ani fie esti student pe banii parintilor, fie deja in cimpul muncii, fie si student si angajat. O **** de 17 ani in cele mai multe cazuri viseaza haine, telefoane, cluburi, unu' cu BMW sa moara prietenele cind vede ca se da jos din seria nu-stiu-cit in fata liceului. Mai e si problema ca daca tu de 21 te dai cu una de 16, cam esti pasiv de bulau. Se cheama corupere de minori...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

E bine ca mai gandeste cineva ca mine laughing, am crezut ca am innebunit.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ete nah, stai chill. De regula parasutele sint mult mai vizibile in societate decit fetele mai normale. Uita-te cu atentie in jur si o sa vezi ca nu e dracul chiar asa de negru...winking

| sappy a răspuns:

Majoritatea gandesc mai putin cu mintea si mai mult cu organul, din pacate in ziua de azi prea putin gandesc cum vor ei, majoritatea sa multumesc sa fie condusi si sa nu aibe alte opini, cat despre maturitatea adolescentiilor aici intervine educatia si puterea de a decide! E placut sa vezi de multe ori adolescenti de 15-16 ani care gandesc mai bine ca multi adulti cu pretenti! O relatie nu trebuie sa fie bazata doar pe sex, dar multi se multumesc doar cu atat!

| Doub a răspuns:

Ai dreptatewinking.Dar nu ai ce sa le faci.Adica probabil baietii de 20-21 de ani care atrag fete de 15 ani nu sunt in stare sa-si faca o prietena de varsta lor, pentru ca nu le permite mentalitatea.Plus ca fetele mai mici sunt foarte usor de prostit, deci.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ai dreptate. ea se simte bine " vai, unu mai mare mult ca mine, ma vrea. sunt "matura" ". el are parte de sex, pentru ca o prosteste imediat. toata lumea fericita

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing.

| SkyPilot a răspuns:

Pe scurt: baiatul de 20 vrea sex, nu casatorie. Fata de 20 vrea deja maritis. Fata de 15 nu stie ce vrea, asa ca baiatul de 20 ii explica el ce trebuie facut happy
E o explicatie cinica, dar are un sambure mare de adevar.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, intr-adevar ai dreptate. Cred ca multe dintre fetele de 19, 20 de ani vor un baiat care are diverse lucruri (materiale). La 15 ani este mult mai usor de impresionat o fata, fata de 15 ani se multumeste sa se dea mare cu un baiat de 20 de ani care s-a dat la ea si nu un pusti de 15.
Oricum, ideea este ca intr-adevar la 20 de ani ti se schimba mentalitatea. Pentru ca ai ganduri mai serioase, pentru ca stii ceea ce cauti si iti doresti de la o relatie etc. Eu de exemplu pe la 20 de ani am inceput sa fiu interesata mai mult de baietii care aveau potential. Daca la 15, 16 ani eram impresionata de unul care arata bine sau era considerat cool de adolescentele de varsta mea, la 20 de ani am inceput sa fiu interesata de un baiat inteligent, muncitor care se poate intretine singur sau care are un anumit potential. Avand in vedere ca si eu am lucrat, ca am facut o facultate, ca am niste studii, nu am mai putut sa ma uit la un tip care curata seminte si pierdea timpul zilnic si nu a lucrat o zi in viata lui. Pur si simplu nu mi s-a mai parut atractiv oricat de bine mi se parea ca arata. Iar transformarea asta prin care am trecut eu, au trecut cam toate prietenele pe care le am din copilarie. Iar majoritatea se afla cam in aceeasi situatie ca si mine. O singura prietena am care nu a lucrat niciodata, dar care isi doreste un tip bogat, in rest niciuna.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Si, pana la urma ai gasit "printul pe cal rasare", sau inca cauti?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, l-am gasit de cativa ani chiar. laughing

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum, ideea este ca la 20 de ani fetele nu doresc neaparat un baiat avut cu BMW si casa, dar doresc un baiat cu un loc de munca. Pentru ca majoritatea fetelor tot pe la varsta aia incep sa lucreze nu prea simt nevoia sa isi intretina partenerul, asa cum nici unii barbati nu simt nevoia sa isi intretina partenerele.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

" asa cum nici unii barbati nu simt nevoia sa isi intretina partenerele" hmm nu stiu ce sa zic despre asta. chiar aici pe site am vazut o data unu care a intrebat " de ce trebuie sa platesc eu mereu cand ies cu prietena afara, cine a inventat prostia asta?" vai, vai. ce am vazut in comentarii a fost nenorocire. toti cu gura pe el, " pai ce barbat esti tu sa plateasca ea, " si cateva zice de comentarii si certuri de genul. deci in ziua de azi toata lumea se asteapta ca el sa aiba de toate ( munca, casa, masina) si ea sa fie doar cu prezenta.

cat despre "pisi" al tau, bravo tie. eu caut de 3 ani, dar numai peste idioate dau. ultimele 2 ma-au intrebat daca am masina, sau cat castig. la prima intalnire laughing. de unde pretentii

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, la un suc, da poti plati. Desi idn punctul meu de vedere, cine face invitatia acela ar trebui sa plateasca. Dupa ce esti intr-o relatie, poti face cu schimbul. Dar ma refer ca nimeni nu prea vrea sa te tina in casa lui, sa te plimbe cu masina lui, sa plateasca numai el, asa cum probabil si sarmanul baiat s-a cam saturat sa plateasca pentru prietena lui. Chestia asta este reciproca. Nici fetele nu prea vor asta. Desi cunosc o fata care isi intretine prietenul. Ea plateste chiria, ea il duce cu masina, ea ii face cadouri si el freaca menta. Macar de-ar fi frumos sa-ti pice gura, dar nici macar atat nu este. In fine.
Imi pare rau pentru tine. Nu stiu peste ce fete ai dat, eu chiar nu cunosc pe nimeni care sa imi fi spus ca a pus asemenea intrebari la primele intalniri. laughing Deci, mai exista o speranta.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Vorba aia " I"m young" si balta are peste. doar ca am dat peste mucegai in ultima vreme laughing. pai fata aia la ce sta cu el daca tot e un pierde vara ^? nu gaseste pe altul mai bun, sau nici ea nu e cine stie ce mai breaza?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragostea este oarba. laughing Cred ca asta este singurul raspuns care are sens in relatia lor, altul logic nu gasesc.
Cred ca ai nimerit in partea proasta baltii. Sau poate trebuie sa sapi mai adanc. Cred ca ai observat cum matasea broastei se pune de regula la suprafata. laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai trebuia sa le zici ca Ferrari-ul e trimis in Italia la service ca ai mers cu 320 pe Autobahn si s-a prajit motorul. Legat de cistig, le ziceai ca nu stii daca luna asta iei comisionul de 5% la vinzarea aia de 2 milioane de euro sau doar la aia mica de 200.000. Dupa care le duceai la hotel, le rupeai toate supapele, si dimineata le lasa-i un leu pe noptiera si plecai discret. Asta merita genul asta.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia si viziteaza si tu grupuri de genul alcoolici anonimi sau biblioteci. Tocilaritele pot fi niste adevarate tigroaice in pat. De la caz la caz, desigur. tongue

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Le lasam un euro ca na sunt in Italia laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Un euro cent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Altfel spus, intrebarea ta se rezuma la:

"Nu vi se pare aiurea ca un tip de 21 sa se vada cu una de 15? Mie nu mi se pare compatibila o astfel de relatie fiindca consider ca sunt diferente mari de mentalitate. Pareri?" (si n-ar fi prima oara o asemenea postare fara vreo noima tongue )

Timpul costa bani, Endoryus. Ti-am citit toata poliloghia oricum, dar cu o scarba! Oricum eu sunt asexual si aromantic asa ca nu ma intereseaza intrebarile de genul asta, dar am trecut pe aici doar ca sa te antrenez sa-ti fie mai multa sila de mine. laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci Yoga si transformi saminta in energie? Ce faci cu hormonii/instinctul? Bei valium in loc de apa?

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Care parte din trolling n-o sesizezi? Eu doar fac misto de Endoryus fiindca ramane in pana de intrebari si de obicei posteaza cam aceleasi chestii evidente la care nu stiu ce asteapta... aprobari, nu stiu!

Cat despre orientarea mea sexuala. Mint de sting sau ingheata apele. Sunt sigur gay la ultima verrificare. Pazea Endoryus! rolling on the floor

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol. Pocaieste-te, sfirsitul e aproape! tongue

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nici atat. laughing Dar nici sexul nu e sportul meu preferat. Prefer StarCraft. love struck

Am doar 24 de ani. E timp de facut copii mai incolo. happy

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

E, e. Asa isi spuneau si italienii. Si francezii. Asta cu atentatele e praf in ochi. Musulmanii vor cuceri europa fara sa traga un singur glonte in scopul asta. Era un filmulet foarte interesant cu un sociolog musulman si omu' explica clar, cu cifre - europenii o ard cu stil, ca sa isi traiasca tineretea, ca e timp mai incolo, ca vezi doamne cariera, ca rahaturi, timp in care musulmanu' toarna vreo 10 copchii. Tu faci maxim 2-3, ei de doua ori mai multi de regula. Oare a cui o sa fie Europa peste 50 de ani in ritmul asta?

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Dar asta depaseste scopul intrebarii de aici. In plus, numai ipotetic vorbind, nu garantezi ca daca modelul european ar fi tot mai axat pe reproducere am rezolva mare branza.

Cum era vorba aia? Unde-s multi... prostia creste? laughing

| matematician a răspuns:

Aici eu pot fi un contra exemplu pentru acesta idee big grin
Am 19 ani ( anul acesta fac 20 de ani :O, dumnezeule ) si sunt impreuna cu o fata de 14 ani ( anul acesta face 15 ani )
Intre noi totul a fost dragoste la prima vedere, acesta e cel mai potrivit termen, amandoi la inceput fiind putin rusinosi. ( da mai exista cazuri la 18 ani laughing ), prima oara cand ne-am intalnit prin niste prieteni comuni, stateam la o tigara, si intre timp ce povesteam cu amicii mei, eu ma uitam pe furis la ea, si ea la mine, si tot asa, in cele din urma mi-am zis sa intru in vorba cu ea, am mai iesit pe afara pe urma si am ajuns sa fim impreuna, toate acestea s-au intamplat in urma cu 10 luni.
In momentul de fata ea are 14 ani iar eu 19 ani, si pana acum nu am avut nici-un contact sexual, si sincer, chiar daca mi-as dori nu as putea sa fac acest lucru doar daca as stii sigur sigur sigur ca ea este pregatita pe deplin si ca nu se expune niciunui risc, inca de la inceput am avut o atractie chiar divina unul fata de celalalt, care pe parcurs s-a transformat intr-o iubire frumoasa, ca si orice relatie, este logic ca si noi am avut suisuri si coborasuri, de fiecare data fiind mai ambi de vina, desi ea este inca o copila, si sunt constient de acest lucru, eu tin la ea si o iubesc pe deplin, Sincer uneori diferenta de varsta isi spune cuvantul, dar este un risc pe care creierul meu si-l asuma in raport cu inima,
Deci este posibil, acum depinde si de la fata la fata/baiat la baiat, caci daca mergi prin licee, vei observa majoritatea fetelor fiind intr-o doza accentuata vulgare, inconjurate de primate fara creier, si zidide din cap pana-n picioare cu farduri

| anonim_4396 explică (pentru matematician):

Poate esti exceptia care confirma regula, poate. dar ma intreb cum naiba ai "dat" peste intrebarea asta postata acum o luna jumate? laughing

| matematician a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudate sunt caile plictiselii laughing)), alt argument nu am big grin

| anonim_4396 explică (pentru matematician):

laughing e bun si ala. decat nimic--