| anonim_4396 a întrebat:

Inaltimea te poate face sa arati mai tanar sau mai batran? De exemplu daca esti sa zicem de 1.60-1.63 arati mai tanar fata de cineva care are 1.80-1.85?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu... inaltimea nu influenteaza cu nimic asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce te-ar face inaltimea mai tanar sau mai batran? E o prostie.
Chipul te face mai tanar sau mai batran, culoarea parului eventual, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Întreabă-i pe pitici ce cred despre asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inaltimea nu are nici o relevanta in aspectul fizic, per ansamblu al unei persoane.
Chipul si forma corpului poate determina cel vastra unei persoane.

Exista de exemplu persoane care sufera de nanism, sau pur si simplu nu au crescut in inaltime (de ex. asta este un fel de "caracter genetic"...).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum depinde si echilibrul greutate-inaltime(daca intelegi ce vreau sa zic).

| RihannaAsx a răspuns:

Da,cel putin eu asa cred...