| anonim_4396 a întrebat:

Inca o intrebare asemanatoare: daca m-am spovedit si nu am timp din pacate sa ma impartasesc are ceva?big grinbig grin

5 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Da, împărtăşirea este partea cea mai importantă din spovedanie... ea o definitivează. Ai putea merge că nu ia mult happy

| freehugs a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti faci timp sa te impartasesti pentru ca e cel mai important, asa cum trebuie sa faci molifta ca sa te spovedesti.happy

| Winniee a răspuns:

CRED ca ai putea sa te impartasesti.Sambata,Duminica se impartasesc adultii dar nu e nicio problema.Preotul te va primi cu drag, Pt. ca e mai bine decat sa faci un pacat urias ca acesta. Daca ai fi mai atenta la ora de religie...
Sfanta Impartasanie este de mare folos omului, daca se impartaseste cu adevarat cu credinta, cu pregatire si cu dezlegarea duhovnicului. Ca cel ce se apropie cu nevrednicie, osanda isi ia, ca foc este care arde pe cei nevrednici - ai vazut ce spune in rugaciunile dinainte de impartasanie.
Te rog impartaseste sambata sau duminica.oriunde.Nu neaprat in orasul natal. Daca nu poti. oriunde!

| Bubulet a răspuns:

Mei nu neaparat poti sa te spovedesti dar sa nu te impartasesti dar e bine sa te si impartasesti

| alexya_1759 a răspuns:

Eu din cate styam, odata ce te-ai spovedit si nu te-ai impartasit, e echivalent cu nu ai facut nimic din toate astea. nici eu nu prea stiu din astea, dar cultura mea...