| NWOtheory a întrebat:

Încă se mai accesează joburi pe pile? Am văzut angajați care sunt vai de capul lor, de exemplu femei, ele nu știu măcar pe ce planetă se află. De ce au aceste persoane un loc de muncă? Ar trebui să fie ocupat de cineva care știe meseria.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu stii pe ce planeta te afli?
Muncind si aruncand banii pe la jocurile de noroc?
Eu cred ca tu nu ai minte nici cat un copil, daca te plangi ca nu castigi un salariu mare, dar cand ai bani fugi cu ei la pacanele sa-i pierzi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci dupa mintea ta femeile nu ar trebui sa aiba locuri de buna.

Eu zic sa inveti putin sa te exprimi inainte sa continui revolutia asta impotriva a orice si oricui pe TPU happy

| dullcat a răspuns:

De ce au un loc de munca? Pentru ca toti suntem pasionati de a nu muri de foame? Just saying.Asta inseamna ca fiecare se zbate sa obtina un loc, prin mijloace cinstite sau necinstite.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca mai exista? Indraznesc sa spun ca mai mult de jumate din job urile cu salariu mediu si mare din tara asta sunt pe pile. Dar nu inseamna ca nu exista si oameni care merita sa fie acolo, oameni competenti, care au luat job ul pe pile. Poate pur si simplu nu au avut incredere in ei ca sa se angajeze pe bune sau nu au avut noroc. Si nu trebuie sa discriminezi, de ce ai tinut sa mentionezi femeile? Doar femeile ai vazut sa fie cu capul pe alta planeta?

| TimberWolf a răspuns:

Confirm, pe vremea cand lucram la un supermarket, eu munceam in timp ce femeile trageau chiulu.

| mODIN a răspuns:

Nu-s de acord, eu cred ca indiferent cat de vai de capul tau esti, merita toata lumea salar de baza de 10.000 de lei. Gata cu sclavia, Generatia Z trebuie sa se impotriveasca. Doar pentru ca ai facut rost de un loc de munca pe pile si nu esti in stare sa produci nimic, asta nu inseamna ca patronii astia diabolici nu ar trebui sa te plateasca de cinci ori mai mult

| StoicAnalysis a răspuns (pentru mODIN):

Muahahaha traiasca revolutia! Vrem bani multi si munca deloc. Propun ca inginerii, doctorii, pompierii si orice om cu carte care a muncit din greu, sa ia minim pe economie, si bombardierii care scuipa seminte la scari de bloc, sa ia indemnizatii si sporuri pentru binele care il fac in societate

| mODIN a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Perfect de acord. Si asa inginerii, doctorii si pompierii sunt toti din familii de bogatani care n-au facut nimic altceva decat sa stranga bani si sa nu imparta cu restul. Pai ce, munca mea la call center la Vodafone nu e la fel de importanta ca a aluia care merge la spital sa dea semnaturi si retete? Nu tot 8 ore muncim amandoi? Ce tara mai e si asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au studii cei care lucrează unde spui că sunt angajați cu pile.