| RazzMTB a întrebat:

Incep sa cred ca pisicile și alte specii sunt mai inteligente decat oamenii. Ele nu isi creeaza personaje la care sa se milogeasca sau in numele carora sa ucida, bazandu-se pe selecția naturala. Asa-i?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Asta nu inseamna ca sunt mai inteligente decat oamenii! Oamenii sunt cei mai inteligenti de pe pamant!

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu este creativitatea un semn al inteligenței? Fie și ea folosită în scopuri rele?

| Theo94 a răspuns:

Cum a spus si Ipavel, asta nu inseamna ca sunt mai inteligente. Trebuie o anumita inteligenta, gandire abstracta, etc. sa creezi religii. Animalele nu creeaza tehnologie, nu au ajuns pe luna, nu au trimis roboti pe marte, nu au creat legi, etc.