| Doarof3 a întrebat:

Încep sa fiu din ce în ce mai stresata din cauza examenului nu știu ce sa fac. Întotdeauna îmi e frica ca nu o sa intru la liceul la care îmi doresc din inima sa intru deoarece media de admitere este destul de mare.Nu mă prea pricep la matematica, iar mai mult de 5.50 nu am luat în simulări.Ce sa fac sa scap de asta? Dar mai presus de asta, cum sa fac sa intru unde îmi doresc? Fiindcă imi doresc din toată inima sa intru acolo, dar nu am înțeles la matematica din cauza profului în acești 4 ani.Dacă fac pregătire nici un profesor nu vine ca toti sunt luați. Dacă intru la alt liceu cred ca o sa intru în depresie, deoarece am o verișoara la acel liceu și părinții vor sa intru acolo fiindcă e cel mai bun din oraș, dar asta nu contează. Contează ca eu îmi doresc asta super mult?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si nici macar de un 6 nu poti? hai ca nu e asa greu, sunt uni care invata la lumanara si au luat 7, 8, copii bonavi,saraci, nu fi asa dramatica, demonstreaza ca poti, si asa ai destule pe cap, trebuie sa inveti mai mult, matematica e o materie rationala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba iti doresti, daca nu muncesti. Nu e vina profesorului ca dupa 4 ani ti-ai dat seama ca esti paralela cu matematica. Trebuia sa faci meditatii din timp. E chiar o prostie sa intri in depresie pentru ca nu ai intrat la un liceu anume. Sunt si altele bune, si nu trebuie sa ai pretentia sa intri la cel mai bun liceu, cand tu ai 5 in simulari... fii realista, nu mai sta pe TPU si pune mana si invata.