| angel_5676 a întrebat:

Intreb de vreo cateva zile si nimeni nu mi da un raspuns care sa ma ajutesad Aveam un antivirus kaspersky, l'am dezinstalat(pentru ca vroiam sa instalez altul) si de atunci imi tot apare windows security alerts intr-un colt al displayului si imi zc e turn off-automatic aupdates. Si daca ma duc sa ii dau turn on, nu merge, nu pot bifa nimic, e deja bifat pe turn off si nu mai pot nici debifa, nici bifa nimic. Si nu inteleg de ce, ce s-a intamplat? Si ce sa fac pentru a activa iar automatic updates?

2 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Control Panel-> Automatic Updates-> Turn on.
Si ca sa-ti numai apara instaleaza avast sau avg varianta antivirus sau security pack.

| warwara a răspuns:

Ai undeva in stanga, cand intri la updates, "charge settings" si de acolo modifici starea. Oricum, nu e ceva f grav. Eu de exemplu le tin off pentru ca nu vrea sa mi se incarce hdd cu tot felul de update'uri mai mult sau mai putin utile happy.
Cred ca daca nu ai licenta la windows, poti avea probleme cu updaturile astea...cred,nu sunt sigura.