| MihaelG a întrebat:

(Intrebare in special pentru fete)Daca in ziua de azi exista baieti buni si mai timizi de ce sunt luati drept prosti si fatalai si buni de nimic si cum mai vreti voi si cei rai au primul loc in toate in timp ce noi ceilalti cei timizi sunt aruncati cu piciorul si toti rad de noi di eu fac parte din cei timizi. Deci ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Park1Suin a răspuns:

E adevarat ca bad boys sunt mai impozanti,ca sa zic asa,dar asta numai pentru ca au carizma, natura i-a înzestrat cu frumusețe, au ceva gusturi la îmbrăcăminte, știu sa se faca simțiți și mereu folosesc umorul...Din punctul meu de vedere toate astea sunt o masca, o fac caci așa se simt bine.Mai depinde si de mediul in care au fost crescuti si ce mentalitate au capatat de acolo, cu toate că știu băieți din ăștia care la un moment dat se destăinuiesc unei persoane in care au ncredere și-și arată toată emotivitatea și romantismul.
Eu personal aș alege un băiat timid.Mereu visez la unul drăguț, talentat, care să știe să cânte la chitară, inteligent, romantic. Unul care știu că o să mă iubească și niciodată nu se va plictisi de mine.winking

12 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Asa-s fetele din ziua de azi... Dar nu te ingrijora. Daca ai morman ai orice fata.

| OldSoul a răspuns:

Pai uite, o sa fac o comparatie.
Ai de ales intre o Dacia 1310, si un BMW i8, Ce alegi?
Dacia 1310 reprezinta baiatul timid, care e mereu acolo, nu-l vrea nimeni, ignorat, nesigur pe sine.
BMW-ul reprezinta baiatul arogant, cu tupeu, invidiat, nepasator, dorit de toti.
Tu ce ai alege? Dacia, pe care stii ca nu o vrea nimeni, iar daca o lasi descuiata nu-i pasa nimanui, sau BMW-ul impunator care va atrage priviri si cel mai probabil la prima ocazie e furata?

| MihaelG explică (pentru OldSoul):

Pai sincer as alege prima varianta.asa consider eu si asta ma consider si eu.

| OldSoul a răspuns (pentru MihaelG):

Te amagesti singur.

| syd2 a răspuns:

Asa sunt legile naturii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca femelele animale obinuiesc sa se imperecheze cu masculul cel mai puternic, nu?
Asa e si la oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac baietii timizi si cuminti. Tampitii aia care fac asta au minte de copil nu prea judeca mai incolo cand se vor maturiza vor regreta fiecare cuvintel in parte. NU TOate fetele sunt la fel fiecare cu genul ei de baiat.

| MihaelG explică (pentru anonim_4396):

La ce te referi prin acel cuvânt,, tâmpiții" la timizi sau la așa ziși bad-boys?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelG):

Am citit eu gresit intrebarea credeam ca ai fost batjocorit de niste baieti in scoala.Nu m.am referit la timizi.

| ElenaWerman a răspuns:

Pai e adevarat ce spui. Cred ca fiecare fata e atrasa mai mult de un tip gen bad boy, la prima vedere, decat de un timid. Pentru ca hai sa fim seriosi, si baietii fac acelasi lucru; cum vad una gen fotomodel le cam sar pirostriele, pe cand dupa una normala, casual nu prea se uita. E in natura noastra sa judecam dupa aparente. Dar, eu una, iti spun sincer, da, ma atrag baietii bad boy, dar nu m-as arunca niciodata intr-o relatie cu un astfel de om, pentru ca nu m-as simti in siguranta sau respectata. Prefer sa am langa mine un om cuminte, cu picioarele pe pamant cu care sa stiu ca pot avea un viitor.

| MihaelG explică (pentru ElenaWerman):

Deci ar trebui să o consider o problemă că sunt timid sau nu?

| ElenaWerman a răspuns (pentru MihaelG):

Ar trebui sa consideri ca nu este o problema ca esti timid.