| TiMan a întrebat:

Intrebare intrebatoare: cat inseamna 1+1 in comparatie cu universul? Si noi, oamenii, insemnam ceva? Cel mai elaborat raspuns castigabig grin "TRATATI SUBICTUL CU SERIOZITATE"

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Cum sa nu? Doar avem suflet vesnic, nu? Deci prin aceasta afirmatie noi suntem mai importanti ca Universul. El, e supus legilor fizice, sufletul nostru e supus legilor morale ale altei lumi. El va muri la un moment dat, noi nu
Cand aud termenul "vesnic" simt o durere de cap. E o perioada cam lunga de timp chiar si pentru cel mai mare fan al vietii.Tocmai de asta tind spre varianta somnului vesnic, al putrefactei si in sfarsit, a nimicului

1 răspuns:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Pentru comparație, vârsta calculată a Universului este de circa 13, 7 miliarde de ani.http://www.youtube.com/watch?v=9KixtGw-D28