| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare-intrebatoare...cum ar reacționa un sef toxic sa afle că unul dintre angajații pe care îl desconsidera și subestimează, are facultate și provine dintr-o familie buna?
Angajatul cu pricina nu a dezvăluit în CV că are studii superioare și nici nu s-a lăudat colegilor că vine dintr-o familie înstărită, cu renume, deoarece vrea să reușească totul prin forțele proprii, nu pe banii și influența părinților.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca l-ar durea in fund pe sef de ce subaterni are, odata ce el este acolo sef, iar ceilalti sunt simpli angajati, care merg acolo sa munceasca, pentru care au semnat un contract, acceptand pozitia respectiva.

Faptul ca omul nu a pus in CV ca are facultate, nu are nici o relevanta, importanta sau influenta asupra nimanui. A fost decizia lui si asta oricum nu infleunteaza cu nimic, pozitia pe care a fost angajat, sa faca o munca sub studiile lui.

In ziua de azi poti avea 2 facultati si poti ajunge vanzator la taraba in piata, fiindca atat esti capabil sa-ti gasesti de munca!

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Tind sa cred ca cineva cu o personalitate toxica n-ar da doi bani pe astfel de detalii.

| Emma30555 a răspuns:

Oamenii cu bani si educație se vad