| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru cei mai in varsta:
Ce sfaturi ati celor tineri?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa faca ce vor cu viata lor dar sa nu chinuie un copil daca nu-s in stare mai bine sa nul faca

| gogu220 a răspuns (pentru mgtow):

Partea proasta este ca nu te intreaba nimeni de doua ori daca vrei copil sau nu. Ca daca te intreba doar o data sa zicem ca nu intelegeai ce a intrebat, dar la a doua pricepeai.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să facă planuri de viață pe termen cât mai lung.
Să își păzească sănătatea începând de tineri.
Să fie atenți la detalii dar să ia decizii rapide.
Să se căsătorească repede și să divorțeze ori de câte ori e necesar.
Să facă copii, acesta fiind singurul mod de viață de după viață.
Să doarmă 8/24, să aibă o zi liberă 1/7 și o lună pe an 1/12 concediu.
Iar pentru cine poate, să ia un an sabatic din 7, 1/7 în care să călătorească.
Să încerce să nu poarte o enervare cu ei mai mult de 24 de ore, cel mai bine până a doua zi dimineață.
Să se îndrepte cât mai mult posibil spre o dietă vegană, lăsând carnea pentru sărbători, de câteva ori pe an, ca să poată trăi mai mult, fără boli și dureri.
Să își găsească o oră, sau măcar câteva minute zilnic pentru o rugăciune dacă e credinicios, sau o meditație, altfel.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Mulțumesc dlui RAY pentru aprecierea sa. Mă bucur că nu am trăit până acum chiar degeaba, dacă pot să transmit ceva folositor cuiva.

| gogu220 a răspuns (pentru sadrian46):

Mai ales sa divorteze daca sunt nemultumiti de ceva. Cu cat o fac mai tarziu e mai greu sa o ia de la capat, ca nemultumirile nu vor disparea, mai rau se vor agrava, si tot se vor desparti.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Mulțumesc lui Gogu pentru apreciere.
Nu știu ce a găsit el amuzant, dar, mna!
Am uitat încă un sfat. Să râzi când poți, e relaxant. Să râzi chiar de tine însuți, e cel mai amuzant amuzament.

| sadrian46 a răspuns (pentru gogu220):

Depinde, la mine a fost invers, dar nu mă consider caz tipic de urmat.

| Plato a răspuns:

Sa fie demni, integri, sa prețuiască viata. Sa citeasca, sa se dezvolte, sa priveasca viata cu alti ochi, sa capete noi perspective si sa vada realitatea si de dupa proximitate.

| Emma30555 a răspuns:

Eu as zice sa trăiască în prezent, sa și trăiască viata, sa se distreze, sa facă cât mai mult ceea ce le place, sa fie buni și sa nu pună la suflet mai nimic, sa aibă curaj sa fie deschiși la minte, și coloana vertebrala și sa nu regrete nimic dar sa fie pe cât posibil înțelepți