| Alexandru250201 a întrebat:

Intrebare pentru fete.
Voua va plac cum arata baietii cu parul lung, gen suficient pana la coada sau coc?
Eu am parul lung si cunostiintele mele spun ca nu, fetele au parul lung etc, de unde si mentalitatea asta?
Sunt barbati cu parul lung de cand lumea

17 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Oamenii trecuți de o vârstă nu sunt asa receptivi la ceva ce nu era ok pe vremea lor.
Pe atunci doar femeile aveau plete și doar preoții barbă.
Rudele iubitului meu care are barba mare cum îl vad îl întreabă când se rade și de ce vrea sa arate ca un preot, iar toți ceilalți oameni ii lauda barba roșcată. Eu o ador.
Aici e un conflict între generații.
Dar cum spune și mișcarea generației în blugi, nu contează cât de lung și parul, mai presus e cât și cum gândești.

| gemeni6226 a răspuns:

Era o perioada cand m-am dat in vant pentru barbatii cu parul lung(bineinteles purtat ingrijit)dar mi-a trecut cand am inceput sa vorbesc cu unul si era dur din cale afara.

| Alexandru250201 explică (pentru gemeni6226):

In ce sens dur? laughing)

| gemeni6226 a răspuns (pentru Alexandru250201):

Ma injura daca nu am vrut sa ma intilnesc cu el dimineata.Am zis ca intilnirile sunt frumoase seara si nu dimineata, imi spunea cuvinte urite ca de ce nu vreau sa ma vad cu el dimineata si nu asa te porti cu o femeie.L-am pus pe ignor.

| Alexandru250201 explică (pentru gemeni6226):

Ce sa zic, ghertoi, prost crescut

| gemeni6226 a răspuns (pentru Alexandru250201):

Prietenul fetei mele a mai avut parul lung(i-a stat foarte bine) dar din pacate i-a albit si nu a vrut sa fie vazut cu parul lung alb la numai 30 de ani si din acest motiv s-a tuns la zero.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Lasa-i pe aia, cat timp iti place de ce sa te tunzi periuta spre exemplu daca nu iti place? Lasa lumea in pace.
Asa era inainte de 2000, bine si acum pare cam la fel dar nu erai vazut bine ca baiat daca aveai parul lung, unii inca mai traiesc in trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Da,eu am o problema ca nu-mi place parul lung rolling on the floor
Si când nu exista săpunul, crezi ca-i mai pasa femeii de mirosul lui?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Si acum e, in unele circumstanțe.
Dar nu era asta singurul miros pregnant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa.

| Alexandru250201 explică (pentru anonim_4396):

Ma simt iubit si apreciat, ohh

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru250201 explică:

Mai astept pareri pro/contra

Răspuns utilizator avertizat