| goodpitzi a întrebat:

Intrebare pentru utilizatorii cosmote : primiti des telefoane cu numar privat de la indivizi care "se distreaza"? Pe mine ma dispera, am intrebat printre cunoscuti si am constatat ca sunt destul de "norocoasa", ma intreb daca sunt sau nu de la necunoscuti...Va multumesc pentru viitoarele raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| friedaka a răspuns:

Daca vrei iti dau o metoda verificata ca sa se linisteasca: raspunzi, dupa care, fara sa inchizi, pui telefonul deoparte si-l lasi acolo. N-o sa mai aiba nici un haz pentru cei care te suna, cand o sa vada ca vorbesc in gol si, cu timpul, o sa renunte. E simplu si eficient. Si are si explicatie psihologica da' e prea lunga sa o dezvolt.

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nici eu nu primesc.

mira
| mira a răspuns:

Nici eu nu primesc.

mlm
| mlm a răspuns:

Nu primesc astfel de telefoane, ce ma dispera sint mesajele de publicitate, in rest nu ma deranjeaza nimeni cu astfel de glume, de prost gust.

| Brotacelu a răspuns:

Sunt 2 tipuri de persoane care suna:
1. cocalari care formeaza nr de tel la nimereala
2 prieteni care se amuza p seama ta (ceea ce cred ca este in cazul tau)

mai zici sa se nimereasca o data, de doua, dar mereu...
deci inca o data parerea mea e ca prietenii iti fac glume

| casperboyy a răspuns:

Mai sunt papagali care suna. Daca esti si fata e posibil sa ai norocul sa te sune vreunul de la tara de nu a auzit voce de fata in viata lui. Cel mai bine nu raspunde la apelurile necunoscute ca nu mai scapi de ei.

| getty a răspuns:

Am abonament de 1 an dar pana acum nu am patit. Oricum nu le baga in seama.Nu mai raspunde daca te suna cu ascuns.

| bunica a răspuns:

Sotul meu primeste asfel de telefoane si toate la ore ff tarzii din noapte, dupa accent sunt din moldova si noi din c-ta. dar nu va spun ce injuraturi ne trag...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lasa-ne si noua telefonul sa ne distram si noi, mai ales ca nu suntem necunoscuti, suntem cunoscuti de pe TPU. ce spui, merge? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am abonament Cosmote de mai bine de un an si inca nu am primit astfel de telefoane... Pobabil sunt si eu o 'norocoasa' happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema scuze k ma bag cand aici se vorbste de altceva...:-| dar daca poate cineva sa ma ajute... mi-am luat un samsung j700i si nu merge sa ma conectez la calc pentru a lua melodii sau altele, imi spune ca imi trebuie un software latest, nu stiu zice ca noul meu tel nu ecompatibil! ajutati-ma cine se pricepe cu astea k nu am reusit sadsadsadsad va multumesc mult celor care imi dati o mana de ajutor:*:*:*:*