| Pamanteanul a întrebat:

Iubesc o fată enorm de mult și ma atrage gura ei, și ochii ei, și obrajii ei, și sufletul ei și tot și mi-e draga, nu aveți voi cum sa înțelegeți, doar eu îmi cunosc sentimentele doar ca eu m-am apucat de câțiva ani de meditație și sunt cu meditatia, iar meditația înseamnă să uiți tot trecutul și sa trăiești în prezent și sa nu privești în viitor. Iar eu am uitat-o, în momentul de față, ceea ce mi-e frica este sa ies din meditatie și sa îmi amintesc de ea și sa sufăr ca nu e aici și e cu altul, și mi-e frica sa îmi amintesc ca tatăl meu e bolnav și multe altele, asa în meditație sunt lipsit de amintiri. Ce ar trebui sa fac, sa rămân în meditație sau sa ies? Sau cum sa rămân în meditație și sa îmi amintesc de ea ca as vrea sa trăiesc cu ea ca o iubesc...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iarasi lasi imaginatia sa o ia razna.
Ai iubit o naluca si un vis care nu se poate implini, fiindca ea este a altuia si nici in preajma ta nu exista.
Te sfatuisc sa meditezi la prezent si posibil la viitor, ca trecutul este demult dus si apus!

| mastadont a răspuns:

Practici meditația într-un mod complet greșit. Meditația te învață să trăiești nu să uiți. Practică open meditation, un fel de meditație în care te concentrezi pe ce e în afara ta, nu în interior. Dacă o iubești așa de mult atunci fă tot posibilul să fi cu ea, nu renunța pentru că nu vei scăpa nici-o dată de sentimentele față de ea. Să trăiești în prezent înseamnă să te bucuri de fiecare moment al vieții și să privești totul cu calm și detașare, Dar, mai ales să nu judeci și să trăiești cum vrei nu să te izolezi de lume doar pentru că îți e greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi în primul rând, clar nu ai uitat-o. Ba chiar te gândești obsesiv la ea.

| Pamanteanul explică:

Sincer nu i-am văzut-o, nu o iubesc pentru asa ceva... Nu încă.