| andreeaeml1200 a întrebat:

Iubitul meu a inceput sa se comporte mai rece cu mine, nu se mai comportă ca la inceput. El nu locuieste in acelasi oras cu mine(sta la tara), dar inainte facea eforturi sa ne vedem de vreo 2-3 ori pe saptamana, iar acum abia daca mai vine o data pe saptamana, nu mai ia initiativa să vina, nu mai propune el iesirile, daca propun eu spune "nu stiu o sa vad cand pot sa vin". A inceput sa stea mai mult cu prietenii lui. Cand ii reprosez asta, ca sta mai mult cu ei, imi spune ca daca eram de la el din comună ieseam mereu sau ca are treabă acolo la el in gradina și că nu are cu ce veni (nu are inca permis). Am inceput sa cred ca sunt doar niste scuze si ca si-a gasit pe altcineva. Cum pot sa aflu daca are pe alta? Sau motivul pentru care se comporta asa. Ba eu inteleg ca stă la tară si are treaba, dar inainte facea eforturi sa ne vedem mai des. Dintr-o dată asa brusc nu mai ia nici o inițiativă

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna e complicat că doar unul sa facă eforturi. So fi plictisit

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a plictisit.
Relatia asta e prea obositoare pentru el, si probabil nu sunt semne de evolutie intre voi.

| Madaxo97 a răspuns:

Poate s-a plictisit sau a obosit să facă numai el eforturi. Tu de ce nu vi la el? I-ai propus asta?

| andreeaeml1200 explică (pentru Madaxo97):

Pai daca vin la el in sat, vrea sa vin si la el acasa, logic, ca unde sa stam afară acolo. Sigur o sa insiste sa ma duc la el acasa, si nu vreau, e prea devreme (2 luni avem) si de acolo se ajunge si la altceva (daca intelegi la ce ma refer) de aia.

| Dragobeta a răspuns:

A gasit pe alta. Nu fa efortul sa-l tii. Lasa-l acum cat nu doare si cat mai este timp sa gasesti pe altul.

| 4blaire4 a răspuns:

E clar ca si-a gasit pe alta. Desparte-te de el. Nu are rost sa mai tii legatura cu el daca el nu mai tine la tine. Cauta alt baiat.

| Giulia911 a răspuns:

Da... s-a plictisit de tine!