| razadeluna a întrebat:

La 13 ani esti inca fetita sau domnisoara?

16 răspunsuri:
| Nimicinteresant a răspuns:

Domnişoară.

| deea_7254 a răspuns:

Fetiza:d

| glodbogdan a răspuns:

Bineinteleas esti domnisoara. Funda?

| TeoPT a răspuns:

Vei fi domnisoara atunci cand vei dovedi maturitatea gandirii tale. Daca ai sani, par la pasarica si menstruatie, si gandesti ca o fetita de 5 ani, nu se cheama ca esti domnisoara. Insa poti sa nu ai inca sanii dezvoltati sau menstruatie, dar daca esti matura in gandire te poti considera domnisoara.

| stee13 a răspuns:

Deci unii zic sa esti fetita iar altii domnisoara.
crede-ma ca nu conteaza pararea altiilor dar dpeinde cum te simti tu
de exemplu daca esti inalta frumoasa, aranjata esti o domnisoara smug
dar daca te mai joci cu papusile rolling on the floor clar fetitaa

| saulasadaaamancaric a răspuns:

Te fac eu doamna daca vrei rolling on the floor

| Ana a răspuns:

Domnisoara

| AnaEindragostita a răspuns:

Fetita mai ai un an pana la domnisoara traiesteti copilaria cat o mai ai funttuyytyttttt

| JustMeBăi a răspuns:

Pai depinde: daca esti mai matura, gandesti altfel te poti considera domnisoara dar daca te porti ca una de 4 ani at esti fetitatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing fetita... cred ca si ew pe atunci ma credeam domnisoara... dar acum cand ma gandesc ce fetita eram.laughing

| ConstiintaTa a răspuns:

Pai eu am 13 ani si, ma consider, si asa mi se si spune ca sunt domnisoara! Eu cand aveam 11 ani 11 ani jumate ma gandeam la chestia asta, ma incaltam cu tocurile mamei lol si multe alte pozne, daca tu te crezi copila sau domnisoara nu conteaza asa mult deoarece varsta de 13 ani este o varsta mixta/ variata ca sa te gandesti, esti intre, in plina domnisoara! traiesteti copilaria cat mai ai timp pana pe la 14 ani cel mult 14 ani jumate ca dupa aia adio copilarie pentru totdeauna! Bye!

| Morphine21 a răspuns:

Depinde cum te simti, cat de dezvoltata esti, cum te comporti, cum gandesti.
"domnisoria" nu se obtine peste noapte ci in timpul in care te maturizezi, papusile dispar apar cartiele. lasam deoparte printii pe cai albi, vin baietii. si tot asa

| justme_2041 a răspuns:

Pustoaica:X
pup-ici
sanatate si pupici:**:*:*:*

| AngelOnEarth a răspuns:

Teoretic esti in perioda de preadolescenta. De la 14 ani vei intra in perioada de adolescenta. Dupa parerea mea, peste un an te poti considera domnisoara, dar dupa cum au spus si ceilalti, depinde de cum te simti si cum gandesti tu.

| mihaela0205 a răspuns:

Domnisoara

| Amaliamalia a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza ce esti domnisoara sau fetita sunt niste denumiri banale, care nu definesc intru totul o persoana. Nu este batut in cuie cum trebuie sa fie o domnisoara sau o fetita. De ex poti vedea o persoana de sex feminin de la departare, nestiind cum gandeste, cum se comporta, cati ani are si sa o numesti domnisoara. Adultii iti vor spune ca esti fetita, iar cei de varsta ta ca esti domnisoara, dar asta nu cred ca are vreo importanta, mai mult te intriga, te dispera daca cineva iti spune ca esti fetita cand tu vrei sa auzi ca esti domnisoara, mai bine nu te mai gandi la astfel de lucruri deoarece totul vine din interiorul tauwinking