| anonim_4396 a întrebat:

La 15 ani esti fetita inca sau domnisoara? Ca mama si bunica,tot cuvantul fetita folosesc, pentru mine!?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru mama si bunica ta vei ramane vesnic fetita lor, la 15 ani pot sa zic ca esti adolescenta, domnisoara vei fi undeva de la 18 ani in sus ...pana in momentul cand te casatoresti si vei deveni,, doamna,,

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Consider ca incepand cu varsta de 17 ani incepi sa fii o domnisoara. happy

| AtateaConditii a răspuns:

Dupa ce arati ca o adolescenta, cand te-ai dezvoltat cat de cat. Domnisoara esti pana cand te mariti, am o profesoara de 50 de ani dar nu ne lasa sa ii zicem doamna pentru ca e nemaritata.

| andrei1237 a răspuns:

Este inca o fetita.Nu este mare diferenta intre domnisoara si fetita. Daca eu as fi in locul tau mie mi-ar face mare placere.

| MeConstantine a răspuns:

Cam pana la 16 ani esti fetita pentru mama si dupa tata. Domnisoara se considera daca ai un fizic deja dezvolatat si o tinuta mai galanta, ca de domnisoara. Daca esti sturlubatica si te imbraci casual, trendy dar avangardist atunci esti fata sau fetita.
Oricum pentru mama si bunica cred ca fetita o sa ramai pana ahaaa happy Am avut prietene la care parintii le ziceau pana tarziu : " Si uite la fetita mea " happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Eşti fetiţă încă.
Domnişoară eşti undeva de la 18 ani în sus.
Te pup!

| andreeamihele a răspuns:

Parerea mea este ca de la 14 ani in sus esti deja o domnisoara.