| LexiEla a întrebat:

La 18 ani un baiat mai poate creste in inaltime in continuare? Stiu ca sunt diferite tipuri de persoane, care se dezvolta mai rapid, normal, sau lent. Dar daca are parinti scunzi? (Mama undeva la 1, 60 si tata la 1, 70) el are acum 1, 67

2 răspunsuri:
| AdrianTzar a răspuns:

Nu știu..., cred că mai poate crește, dar nu neparat

| OanaSn a răspuns:

Cum ai spus, fiecare creste in ritmul sau, dar, de regula, pe la varsta de 18 ani sau inainte nu mai cresti in inaltime. De obicei, daca parintii sunt scunzi, si copilul le va semana, dar poate mosteni si gene de la bunici sau alte rude. In orice caz, de la 18 ani nu se mai creste decat foarte putin.