| MrThalium a întrebat:

La ce liceu trebuie sa dau ca sa ma fac criminalist? Apoi la ce facultate trebuie sa dau ca sa fiu criminalist? Eu ma gandeam sa dau la licul de bio-chimie ca sa invat acizii si substantele, partile corpului, cum sa stabilesc cauza mortii, etc. Si ma gandeam sa ma duc la facultatea de drept deoarece acolo se fac cursuri de criminalistica si inca vreo' 5 cursuri legate de acest domeniu si in plus in caz ca nu merge cu criminalistica ma fac avocat. Daca va documentati sau daca stiti cv plzzz ajutati-ma! E bine ce fel am gandit?

1 răspuns:
| RTA90 a răspuns:

La medicina legala. In principiu cred ca trebuie sa studiezi Medicina propriu zisa, nu stiu sigur.si eu ma gandeam sa ma duc la medicina legala dar m-am razgandit si optez pentru medicina generala si de acolo vad eu unde ma ghidez.