| anonim_4396 a întrebat:

La ce lucruri interesante te-ai gandit in ultimul timp?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La viata mea.
Am facut o retrospectiva a vietii mele, in special a ultimilor ani, si am reusit asfel sa- mi analizez & reanalizez reusitele si esecurile, asfel am reusit sa-mi dau seama de anumite greseli pe care le tot repetam si nu m-au dus prea departe in viata, dandu-ti seama de greseli / ce ai gresit poti sa te autocorectezi!

Am reflectat asupra scopului vietii mele ( eu consider ca scopul vietii este sa ti-l gasesti/ definesti un scop, si imi dadusem seama ca trebuie sa-i ofer vietii mele un scop cu totul nou )

La viitorul meu ( cum as vrea sa arate vs cum ar putea sa arate in functie de anumiti factori si deciizile pe care le IAU )

Tu ce ganduri interesante ai avut / ai?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Este bine ca te-ai gandit la lucrurile astea. happy Eu n-am reflectat la lucruri asa de productive. M-am gandit la univers, la spatiu si timp, la sensul vietii. Si eu consider ca sensul trebuie construit.
Ce scop nou i-ai dat sau vrei sa-i dai vietii tale?

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Atentie! Filmul vietii ti se deruleaza inainte de a muri :p
Ca dupa nu se poate :p

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Un scop care sa imbratiseze si aria spirituala ( si aici, nu ma refer la religii sau credinte neaparat, ci la ' descoperirea sinelui ', cine sunt cu adevarat si ce vreau...

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Ce vrei sa spui cu asta?

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic. Poate a fost o gluma proasta, din moment ce n-ai inteles-o. Scuze.
Vorbeai despre ca ai facut o retrospectiva a vietii tale si se zice ca inainte de a muri "iti apare filmul vietii tale, derulat rapid"

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

OK. Got it! happy