| LoveHim06 a întrebat:

La ce se refera interjectia "oh yeah" si cand se spune?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Intr-un film pentru adulti laughing. Oh este exclamare si yeah un fel de daa big grin

| HazelEyes77 a răspuns:

Cand reusesti un lucru, te bucuri de ceva anume.

| PersonajFictiv a răspuns:

Exprima acordul tau " oh da " in legatura cu ceva ce esti de acord si de obicei e vorba de prezenta unei pasiuni mai intense sau cand esti foarte sigur de ceva.
Gen, iti place mult fotbalul sa zicem si te intreaba cineva " iti place fotbalul? " si tu zici " oh da!" cu pasiune.
Daca te intreaba " iti place sahul " iar tie iti place, dar nu chiar asa mult, zici doar " da ", fara acea pasiune.

| missfatadelatara a răspuns:

Când te plictisești și simți nevoia sa spui oh, yeah.

| Dan193 a răspuns:

Ar putea avea 2 conotatii. Depinde de punctuatia care lipseste de obicei.
1. Oh yeah! - 'o da' exclamat cu entuziasm, ca um fel de "Yes!" sau "Da!".
2. Oh, yeah. - 'o. da' ce ar insemna ca individul in cauza si-a dat seama de ce vorbeati tu si e de acord cu tine. Un fel de 'ah da, inteleg'.
De obicei e mai mult folosita ca a 2a varianta. Sau cel putin asa o folosesc eu.