| anonim_4396 a întrebat:

La ce te referi cand ii spui unei fete ca e finuta straight face? Am primit aceasta afirmatie, sa ii zic asa, de la persoane de sex opus dar si de la acelasi sex straight face. Dar chiar nu pot sa inteleg la ce se refera mai exact. La o fata sensibila, sau?

5 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Se refera ca ai gesturi feminine.Sau fizic, ai forme dragute.
Oricum e ceva de binewinking, un compliment care orice fata ar vrea sa'l primeasca.De exemplu mie mi-a zis asta un ex care vroiam sa'l combin cu o prietena si cand a zis nu e finuta, se referea ca e figuranta si ca are un comportamnet de mahala.

Bafta.

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Esti finuta, adica nu exagerezi, preferi lucrurile micute si frumoasa.
De exemplu, daca iti place o bijuterie si cineva iti zice ca ai gusturi fine, adica gusturi alese.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sint foarte practic si-ti spun sincer. O fata finuta se percepe senzorial.Adeca in momentul cind o mingii o percepi placut ca o adiere calda. Una care nu-i finuta ai impresia ca mingii o bucata de smilgher.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se refera ca vor sa te vrajeasca

| 999999 a răspuns:

Finuta=rafinata