| Koba12345 a întrebat:

La tricourile de firma exemplu Adidas. Marimile au parametrii identici pe tara, ma refer S,M, L sunt identici in mai multe magazine?
Exemplu la Chinezi marimea M la haine e diferit fata de marimea M la un tricou Adidas
Vreau sa imi iau niste tricouri polo adidas dar in magazine gasesc numa tricouri simple asa ca vreau sa comand de pe net

1 răspuns:
| aizen0567 a răspuns:

Sunt mai multe chestii un motiv ar fi deoarece sunt generalizate pe mărimea lor,cum chinezii sunt mai pitici și mai subțiri îți dai seama ca și mărimile vor fi aduse la raportul lor, un alt motiv ar fi economisirea de material aste o strategie marketing unde asa se pastreaza mai mult material, dar îți recomand să ți iei un tricou ce ți vine lejer pe tine apoi sa l masori și sa cauți masuri în aceea arie după lungime, bust, lungimea mâneci etc