| DaciaRomania a întrebat:

La voi in școală există chestia asta nouă cu telefoanele, interdicția să le folosim in timpul orelor, sau nu încă?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aici sunt interzise telefoanele sa te duci cu ele la scoala, deci ce aveti voi in Romania este o regula super usoara si blanda/

| J0B0MAT a răspuns:

Normal ar fi să existe în toate școlile.Mă uitam pe tik tok și copiii făceau live din timpul orelor.Deja s-a ajuns prea departe, e cazul să vă ia telefoanele la ore.Nu mai învățați nimic.

| Whitte a răspuns:

E lege pe toata tara. Asa ca in orice scoala e "chestia asta noua" cu telefoanele si tinuta.