| Marbella188 a întrebat:

Lipsa de fier sau de calciu poate sa ia vederea dintr-o data. asa pentru vreo 10 minute? gen vedeam rau pana am vazut in negru mai tot plus ca am facut si atac de panica. si nu stiu de la ce e e si mi-e frica.
precizez ca am si glaucom dar dr oftalmoloaga a zis ca nu are cum sa fie de la el.
stie cineva?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ti s-a întâmplat o singura data? Anxietatea o aveai dinainte de momentul asta? Mai degrabă ar putea fi glicemia decât fierul sau calciul.

| Marbella188 explică (pentru Bondarel99):

Imi murise cineva din familie cu cateva zile in urma si am tinut si ceva dieta la care am exclus pentru 3 sapt de tot dulcele sucuri si zahar

| Bondarel99 a răspuns (pentru Marbella188):

Da, clar, ti se poate intampla din cauza glicemiei. Iar panica ti-a accentuat starea, foarte posibil sa-fi si provocat.

| Lioana a răspuns:

Vezi că diabetul poate afecta vederea. Fă-ți niste analize in acest sens!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Glicemia cauzeaza asta, nu lipsa de calciu.

| Marbella188 explică (pentru MihaiNicu23):

M-am abtinut aproape 3 saptamani si n am pus dulce deloc in gura. nici sucuri nici prajituri, nimic dulce. oare de asta? Plus ca mi-a murit si cineva din familie si m-am stresat/am plans ft mult

| HadesSs a răspuns:

Parerea mea e ca e de la tensiune, ai consumat produse cu cofeina in exces?

| gabriielaaa a răspuns:

Da se intampla mai ales cad aproape sa lesini du-te si fa analize la sange si cere sfatu doctorului sa-ti dea ceva tratamet