| sandra144 a întrebat:

Lucrez ca sefa de tura la o fabrica paine acolo purtam pantaloni tricou albe, am o colega de la lucru nu poarta nimic pe sub uniforma si se cam vad partile intime cand se apleaca etc.
cam ce as putea face?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu inteleg de ce te roade pe tine grija.
Daca ei ii place sa arate ceva, nu vad in ce calitate vrei tu sa-i interzici asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina Sandra! Colega ta este m ai mare decit tine? Ar trebuii sa porti o discutie serioasa ca intr e "fete" cu ea, si sa i spui ca nu este frumos sa nu poarte lenjerie intimă pe dedesubt, chiar daca ei îi place asta, trebuie sa se gindeasca ca este la serviciu, si ca intră in contact vizual cu colegii, clientii si nu da bine asa ceva, acasa poate sta cum vrea ea imbrăcată, dar la muncă trebuiesc respectate anumite cerințe si nu poate venii imbrăcata cum vrea ea, tu ai responsabilitatea sa i atragi atentia, deoarece esti sefa de tură, daca nu te ascultă, vorbeste cu sefa mare sau seful, depinde ce este, si vor lua sefii masuri pentru a o face sa inteleaga ca este gresit cum procedeaza ea, de curiozitate, ce virstă are ea? Dar tu? Multumesc.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

laughing)) macar e tanara? pune-o undeva unde are legatura cu clientii, sa vezi coada ce se face
daca consideri ca e necesar sa isi ia ceva pe sub uniforma ii spui in fata, tu esti responsabila pentru ea si ii spui ca asa trebuie

| mihai69 a răspuns:

Să-i spui că regulile de igienă trebuie respectate - să facă bine să își acopere kuru ca să nu pice „părul creț" (de la pisicuță, nu de la cățeluș!) în aluat...

| Andeuta a răspuns:

Ai putea sa-i sugerezi asta indirect prin aluzii la decenta, sau ii poti spune direct ca nu admiti ca una din fetele pe care tu le reprezinti sa adopte o astfel de tinuta, in fond tu esti raspunzatoare de ea.

| Clujean25 a răspuns:

Lasă-i un bilet anonim în vestiar/bagaj în care să îi spui chesti asta.

| sandra144 explică (pentru Clujean25):

Si cum anume sa ii zic? Ce sa scriu in bilet?