| anonim_4396 a întrebat:

Lucrez la un patron străin în România și am auzit că peste câteva zile ar vrea să mă convingă să demisionez deoarece i-am criticat pe colegi. Dacă nu accept să îmi dau demisia ce se poate întâmpla? Bănuiesc că mă va concedia chiar dacă asta implică alte proceduri ale firmei. Dacă mă vor concedia pot cere bani în plus dacă am lucrat câteva zile de la ultimul salariu?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi daca esti posta ramai fara loc de munca, nu meriti nimic,esti un parazit social,bravo acelui patron, daca era roman iti datea salar mai mare, uite asa tara asta promoveaza barfitori, idioti, prosti si gunoaie umane

| sierra1 a răspuns:

"pot cere bani în plus dacă am lucrat câteva zile de la ultimul salariu?"

cred că nu trebuie să ceri, o să PRIMEȘTI fracțiunea de salariu cf cu fracțiunea din lună (zilele) lucrata

| seth2016 a răspuns:

Poti sa negociezi o plecare, ceva gen sa-ti dea salariul pe 3 luni ca bonus de ramas bun.
Altfel fie trebuie sa desfiinteze postul, fie sa aplice o procedura disciplinara. E mai complicat. Plateste si il scutesti de dureri de cap.