| Denna2004 a întrebat:

M`am despartit de prietena mea alaturi de care am stat 7 luni si jumatate. Tineam unul la celalalt enorm de mult, avea unele secrete pe care doar eu le stiam(adica mno, nu mai pot fi numite secrete:d). M`am despartit de ea acum o saptamana.De atunci nu mai am pofta de mancare, nu mai am chef de iesit in oras, la servici sunt extrem de plictisit si fara interes.ne-am despartit din cauza unor motive care sincer puteau fi rezolvate fara probleme dar am decis amandoi sa ne dam batuti si acum sincer imi pare nespus de rau.Ar mai fi fost sanse de impacare daca dupa ce ne-am certat, eu nu incepeam sa ii spun tot ce nu mi-a convenit pe parcursul relatiei, si recunosc ca am spus unele lucruri care au facut`o sa nu mai vrea sa ma vada in viata ei.Acum degeaba regret si imi doresc sa nu fi facut asta pentru ca sunt sigur ca nu o sa ne mai impacam niciodata, desi imi doresc asta din tot sufletu`. Fara ea sunt un alt om.Nu stiu ce sa fac sa o pot uita cat mai repede posibil.Va rog sa ma ajutati cu un sfat ca sunt sigur ca ati patit si voi chestii ca astea si stiti ce sfaturi sa dati.Va multumesc!

1 răspuns:
| luiza a răspuns:

Da tu ai gresit, acum incearca sa repari greseala. sa-ti spun ceva: in viata fiecare dintre noi avem lucruri pe care nu le dezvaluim decat poate dupa ani de relatie, iar ca tu i-ai spus ce nu ti-a convenit nu e un lucru rau, dar trebuia sa o faci la moment, nu dupa ce a trecut timpul... ia un buchet mare de flori, care crezi tu ca ii plac ei cel mai mult si cere-ti scuze, daca te mai iubeste te va ierta cu siguranta, daca nu te mai iubeste asta e... ai pierdut banii de flori dar poti merge inainte cu gandul ca oricum nu ati fi avut viitor ca doar unde dragoste nu e nimic nu e. bafta!