| max_1911 a întrebat:

M-am despartit dupa doi ani de relatii acu 4 zile si ea acum iese cu altu in compania prietenilor mei, suntem vecini. Neam certat, ma obijduit cu niste cuvinte si din cauza neervilor am zis ca gata s-a terminat. Dupa 2 zili am mers la ea sa ne impakam, de multe ori am zis ca gata da ea niciodata, aproape de a ne impaka gasesc niste sms ciudate in tel ei, iar ne-am certat si am plecat, dupa 2 zile aam venit lla ea sa ne impakam, eu niciodata nu faceam primul pas, eram egoist simi pare rau, ea mi-a spus ca gata si ca nu ma mai iubeste, i-am zis ca ma uit in ochii tai si nu cred, dragostea nu dispare in 3 zile. de atunci a trecut o zi si ea a iesit cu un baiat in kompania prietenilor mei si a repetato si a doua zi, eu nu eram, dar miau transmis prieteni. Stiu ca am fost un mare prost, mi-am inteles toate gresalele, vreau so intorc, o iubesc la nebunie, inima imi spune ca este acea persoana, a mea, jumatatea mea, soarta mea, dragostea mea. Ea este acea persoana de la care as vrea sa am kopii. ajutati-ma ce sa fac cum so intorc? mersi anticipat

5 răspunsuri:
| nana a răspuns:

Buna max. Este adevarat ca intr-o relatie sunt necesare anumite compromisuri, dar tu ai trecut granita lor de mult, dupa cum ai spus. Ceea ce-ti lipseste tie sunt, ambitia, mandria si respectul fata de tine. Trebuie tu; singur; sa repari ceva la tine. Fii cu capul pe umeri si realizeaza ca din moment ce ea nu a facut nici o data pasul de impacare, nu l-a dorit si nu a tinut indeajuns la tine si la relatia pe care ati avut-o. Ceea ce este rupt si innodat nici o data nu v-a mai fii un intreg. Ar trebuii sa te bucure ca te respinge si te dezamageste, nu vei mai avea de suferit si este clar ca relatia voastra nu v-a mai merge. Fii tare si cu capul pe umeri si priveste in jurul tau cate fete frumoase sunt si la fel ca si ea, esti capabil de o alta prietenie cu alta fata. Nu te mai injosii si nu te mai milogii la ea, pentru a nu ii da ocazia sa rade de tine. Pentru ca ea asta face, rade de tine si vede cat esti de slab si continua cu minciuna si bataia de joc la dresa ta. Capul sus, fii barbat si traiesteti viata in continuare si bucurate de vremurile tineretii, pentru ca vei ajunge repede la varsta cand fetele vor fugii de tine happy. Te pup si iti doresc succes si sa fii iubit de o fata care te merita.
nana

| Bacemi a răspuns:

Ti-ai inteles toate greselile poate. Dar nu este de ajuns. Trebuie ca si ea sa inteleaga. Si cred ca a inteles. Si ca de fapt ca sa nu repete greselile inseamna sa nu te mai vada. Dupa 2 ani nu mai e asa usor sa faci compromisuri. E ceva de totul sau nimic. Din pacate nu ati stiut sa comunicati si sa va acceptati si astfel s-au acumulat prea multe. Chiar mai inainte am vazut la cineva o vorba: Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece. Si daca nu mai vine inapoi inseamna ca nu a fost niciodata al tau. Asa e si aici. S-a terminat. Cel putin acum. Incearca sa treci peste. Profita de lectiile astea pentru o viitoare relatie cu o alta fata. Daca dupa un timp vezi ca te vrea inapoi si ca a inteles ca te-ai schimbat si totodata tu atunci vei sti mai bine ce inseamna o relatie aveti o sansa. Acum ce tine de relatii nu mai tine de voi. Ea a facut chestia aia probabil din orgoliu. Nu ai de ce sa faci la fel. Ai nevoie de ceva timp singur ca sa intelegi mai bine acesti doi ani. Apoi poti cauta iubirea in alta parte. Nu poti sa iti regasesti echilibrul cu ea. Ca sa aveti un nou inceput trebuie sa fie si un sfarsit. Respecta acest lucru. Succes in iubire, chiar daca iubirea numai inseamna voi. Trebuie sa mergi mai deoparte. Deocamdata acesta e singurul raspuns de care ai nevoie de la altii. La alte intrebari iti poti raspunde si tu. Trebuie doar sa indraznesti. Trebuie sa vrei. Trebuie!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ţi-am trimis mesaj.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Of mai baiete, greselile din dragoste dor foarte tare!
Trebuie s-o lasi un pic sa-i treaca supararea! Fa abstractie ca iese cu altcineva acum, o face doar ca sa-ti faca tie in ciuda! Nu mai fa nici un gest deocamdata! O saptamana! Apoi incepe sa-i faci curte, adica sa o recuceresti! De iubit nu cred ca nu te mai iubeste, dar trebuie sa te si ierte! In cel mai rau caz aplica si tu metoda ei, adica fa-o geloasa, cu toate ca eu nu recomand asta, dar uneori are efect! Ar mai fi o metoda! Sa o chemi pe un teren neutru, la un bar, restaurant si sa discutati, dar foarte serios! Spune-i ce mi-ai spus mie si intreab-o daca simte si ea acelasi lucru! Ca daca nu, sa nu-ti mai pierzi timpul si sa cauti altceva! Asa sa-i spui! Ii spui ca o iubesti, ca ai fost un narod si ai gresit, ca toti gresim dar trebuie sa ne indreptam greselile., ca o rogi sa te ierte si sa o luati de la inceput. Ii faci curte ca la carte, adica intalniri, flori, bomboane, film, restaurant, sms, mail, scrisorele, etc.Lasi sexul pentru mai tarziu, la marea impacare! Sa sti tu ca toate cuplurile se cearta si zic "gata" si chiar cred atunci ca este asa, dar cu timpul parerea se schimba, acolo unde cei doi se iubesc! Va trebui sa-ti porti crucea, si sa te straduiesti, daca o recuceresti sa nu mai repeti greseala! Ca asemenea lucruri se iarta dar nu se uita!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce situaţie dificilă.
Poate iese cu acel băiat să te facă gelos! Ia aminte, nu a ieşit doar cu el ci şi în compania prietenilor tăi care pot spune ce dialog a purtat cu el.
Mai insistă, aşa cum ai spus şi tu iubirea nu trece în trei zile.
Vorbeşte cu ea deschis, fără nervi şi mergeţi la o cină romantică şi acolo luaţi o hotărâre, ori la deal ori la vale.
Dragoste cu sila nu se poate.
Succes.
Pa, pa.