| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de cel mai bun prieten al meu, dar el o place pe alta prietena de a noastra. Mereu imi vorbeste de ea, cum ca vrea sa fie cu ea si etc. ce pot sa fac? help!

Răspuns Câştigător
| tim a răspuns:

Bai fetelor, ce sfat e asta, pe scurt sa-i fure prietenul?! la urma urmei tu il placi pe el, el o place pe ea, dar ea il place pe el? suna a telenovela. pai ce ai putea face? ar mai fi ceva, poate el te place pe tine dar trebuie sa-ti vada reactia la auzul vestii ca o place pe ea. la urma urmei intre un baiat si-o fata nu poate fi doar,, buni prieteni"mereu e mai mult. mai lasa putin timpul sa treaca, iar la momentul luarii unei decizii, sunt sigur ca vei lua o decizie favorabila tuturor.

2 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai daca este cel mai bun prieten al tau, ar trebui sa te inteleaga.Eu as purta o discutie cu el.Sau mai bine demonstreaza-i ca il placi!

| anonim24 a răspuns:

Am patit si eu chestia asta o data, numai ca el era impreuna cu fata aia si chiar daca imi placea mult de el nu am zis si nu am facut niciodata nimic care sa il faca sa se desparta de fata aceea, chiar i-am fost o prietena adevarata, pana cand s-a despartit de ea si a vazut cine ii este alaturi si s-a indragostit de mine, singurul lucru e ca ma aranjam sa arat bine si radeam mult il faceam si pe el si ii eram alaturi.asta trebuie sa faci si tu, daca e sa te placa o sa fie.