| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de profesorul meu de la facultate si nu stiu ce sa fac, este mult mai invarsta decat mine cred ca are cam 55 de ani, eu am 23 de ani, stiu, diferenta de varsta este imensa, ma simt vinovata, stiu ca el are familie, eu am prieten.nu stiu ca sa fac? ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

E o dragoste platonica care te ajuta sa inveti mai mult, nu trece peste aceasta limita!

11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ai gresit drumul fato, deschide ochii, la varsta asta chiar nu-ti dai seama ce faci? Te distrugi si pe tine si familia profesorului care are copii si nevasta. Tanspunete în locul sotiei profesorului, sa vezi ca ai ajuns la o anumita etate si esti abandonata, vai cat rau faci!

luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, NU MERITA! Esti tanara, draguta, esti iubita de prietenul tau, ce iti mai lipseste? Uita-te mai atenta la acest profesor : este batran si la 55 de ani, precis are si dintii pusi si poate ca ii miroasae si gura..., uita-te atenta si observa ca si carnea ii atarna pe alocuri, are poate si burta si un inceput de chelie, poate ca si plescaie cand mananca, are hachitele lui, cu obiceiurile lui de om la 55 de ani...; cum crezi ca ai putea sa simti mangaierea lui cu mana tremuranda si sa nu te gandesti la mangaierea prietenului tanar cu forta si vigoarea omului in puteri? Sigur ca poate ca profesorului ii va placea o poveste de iubire, o carnatie tanara..., deh, - cine nu ar vrea sa aiba succes la tinere, dar fara sa o faca public ( ca sa nu afle colegii lui si studentii ) sa te tina ascunsa si sa renunte cand se va satura si pentru ca sa nu isi puna in pericol, casnicia... chiar crezi ca isi va risca casnicia pentru. o aventura cu tine o fetiscana? poate ca au fost inca multe altele ca tine in viata lui de vulpoi batran; cine crezi ca risca o casnicie de ani pentru. o aventura? nici un barbat nu ar rata ocazia de a ajunge in pat, cu o fetiscana macar din curiozitate? TREZESTE-TE! Ai langa tine un baiat tanar cu dinti adevarati, un tanar cu carnea tare pe el, nu cu piei atarnande, NU cu dinti pusi, caruia nu ii miroase gura si care acel sarm datorita tineretii sale atat de frumoase... Te rog sa nu faci aceasta GRESEALA de neiertat... iti doresc tot binele din lume, cu drag si astept vesti, Lucien.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Yo zic sa iti vezi de viata ta! chiar asta iti doresti? straight face o relatie cu un batran care poate peste cativa ani nu va mai fii? iti distrugi tie viata si lui familiawinking nu se meritawinking gandeste-te bine la ceea ce faci!

| okei a răspuns:

Incearca sa treci peste, nu trebuie sa strici o casnicie / familie pentru ca te-ai indragostit de profu. La varsta ta incearca sa iti gasesti pe cineva mai tanar fara copii sotie etc. O zi buna si alegerea sta in mainile tale.

O zi fenomenala sa ai! okei.

| ShaKuri a răspuns:

Meserioas mosu. toata stima. Tu. stii cum se zice... dragostea nu are limita de varstalaughing. keep walking.

| BlueDreams a răspuns:

Foarte rau.Gandeste-te pentru un moment la copii acelui profesor.De ce sa ramana ei fara tata doar pentru un moft de al tau? In plus diferenta de varsta e mult prea mare.Nu se merita ca tu o fata de 23 de ani sai ai o relatie cu un om care poate peste 15 ani moare. Cel mai bine e sa te gandesti la prietenul tau.Si sa-ti dai seama ca daca ai ajunge sa ai o relatie cu acel profesor:ai distruge o familie, ai lasa niste copii fara tata, si ai face cea mai mare greseala a vietii tale.Succes si nu uita chiar nu se merita!

| Andreeame21 a răspuns:

Merci mult Fabiola ai dreptate este o dragoste platonica, care cu timpul se va stinge, mai rau este ca voi incepe un an nou universitar si va trebui sa il vad in fiecare zi.Am uitat sa mentionez ca el nu are nici o vina, nu are idee de sentimentele mele.
totusi e mai bine asa, omul este mult prea inteligent si important incat sa isi piarda timpul cu mine. In nici un caz nu aveam de gand sa intervin in viata lui, il respect prea mult incat sa-i fac rau. Va ramane doar sentimentul placut de admiratie, respect si poate dragoste.
Merci mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste ceea ce iti trimit. Este in carte, la sfarsitul vol 1 o poveste de dragoste intre o liceeana si un profesor. O sa vezi cum se termina povestea... si poate inveti si tu ceva din ea.
http://www.globusz.com/ebooks/Acasa/index.htm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceiasi situatie. Dar la mine e putin diferit...eu cred ca el este atras de mine[dar nu sunt sigura deoarece eu nu stiu daca ma vede ca pe fata lui sau altfel(in alt mod)]se comporta prea frumos cu mine si e chiar dragut la varsta de 47 de ani. CE SA MA FAC?

| denisa2009 a răspuns:

Esti tanara, draguta, esti iubita de prietenul tau, ce iti mai lipseste? Uita-te mai atenta la acest profesor : este batran si la 55 de ani, precis are si dintii pusi si poate ca ii miroasae si gura..., uita-te atenta si observa ca si carnea ii atarna pe alocuri, are poate si burta si un inceput de chelie, poate ca si plescaie cand mananca, are hachitele lui, cu obiceiurile lui de om la 55 de ani...; cum crezi ca ai putea sa simti mangaierea lui cu mana tremuranda si sa nu te gandesti la mangaierea prietenului tanar cu forta si vigoarea omului in puteri? Sigur ca poate ca profesorului ii va placea o poveste de iubire, o carnatie tanara..., deh, - cine nu ar vrea sa aiba succes la tinere, dar fara sa o faca public ( ca sa nu afle colegii lui si studentii ) sa te tina ascunsa si sa renunte cand se va satura si pentru ca sa nu isi puna in pericol, casnicia... chiar crezi ca isi va risca casnicia pentru. o aventura cu tine o fetiscana? poate ca au fost inca multe altele ca tine in viata lui de vulpoi batran; cine crezi ca risca o casnicie de ani pentru. o aventura? nici un barbat nu ar rata ocazia de a ajunge in pat, cu o fetiscana macar din curiozitate? TREZESTE-TE! Ai langa tine un baiat tanar cu dinti adevarati, un tanar cu carnea tare pe el, nu cu piei atarnande, NU cu dinti pusi, caruia nu ii miroase gura si care acel sarm datorita tineretii sale atat de frumoase... Te rog sa nu faci aceasta GRESEALA de neiertat...

| alioncik a răspuns:

Salut, aceasta ce tu crezi ca te-ai indragostit nu e nimic cum ar fi o atasare de profu, te-ai atasat de el fiindca numai el te intelege... te-as da un sfat incearca sa-l uiti